Pacjenci przebywają na dwóch oddziałach. Jak powiedział prof. Durlik, są w dobrym stanie. Według informacji profesora, jedna z pacjentek ma przejść jeszcze operację ortopedyczną. Nie będzie to jednak operacja ratująca życie, a jedynie odtwórcza.

Większość pacjentów przebywających w szpitalu MSW prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie wypisana. - Ci ludzie mieli ogromne szczęście, że kule nie uszkodziły ważnych narządów - powiedział prof. Marek Durlik. Dodał również, że pacjenci jako fachową określili opiekę medyczną, jaką zostali otoczeni jeszcze w Tunezji. Wkrótce do kraju wrócą Polacy, którzy wciąż przebywają w szpitalu w Tunisie.

Czytaj także: Ranni w Tunezji Polacy już w Polsce

Ośmioro rannych w zamachu na Muzeum Bardo wróciło z Tunisu wojskowym samolotem w piątek wieczorem. Towarzyszyli im m.in. lekarze z warszawskiego szpitala MSW oraz Państwowej Straży Pożarnej.

W zeszłą środę około południa dwóch uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do Muzeum Bardo w Tunisie. Zamachowcy strzelali z karabinów kałasznikow do zgromadzonych w budynku turystów. Prawdopodobnie celem był znajdujący się w tym samym budynku tunezyjski parlament, w którym odbywały się obrady. W wyniku ostrzału zginęły 24 osoby, w tym troje Polaków. Dziesięcioro polskich turystów zostało rannych.