Reklama
Rozwiń
Reklama

Sondaż: Koreańczycy z Południa nie wierzą w wojnę

Większość mieszkańców Korei Południowej nie wierzy, że Korea Północna zdecyduje się na rozpoczęcie wojny - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Gallup Korea. Z sondażu wynika, że dziś wojny obawia się mniej mieszkańców Południa niż w czerwcu 2007 roku - niespełna rok po przeprowadzeniu przez Pjongjang pierwszej próby atomowej.

Aktualizacja: 08.09.2017 15:18 Publikacja: 08.09.2017 12:03

Sondaż: Koreańczycy z Południa nie wierzą w wojnę

Foto: AFP

Z sondażu wynika, że 58 proc. ankietowanych uważa, że nie jest możliwe by Korea Północna doprowadziła do wybuchu wojny. 37 proc. zakłada taką ewentualność.

Tymczasem w 2007 roku 51 proc. Koreańczyków obawiało się wojny - w możliwość jej wybuchu nie wierzyło 45 proc.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Społeczeństwo
Szwedzki spór o imigrantów. Samorządy obawiają się ich stracić. Dlaczego?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Społeczeństwo
Biali ofiarą rasizmu w RPA
Społeczeństwo
Wielki plan imigracyjny. Wszyscy członkowie społeczności Bnej Menasze mają wrócić do Izraela
Społeczeństwo
Dania zamknięta dla obcych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama