Kongres Polis’21 o współpracy z Izraelem i Niemcami

3 i 4 listopada w siedzibie GPW w Warszawie odbędzie się Kongres Polis'21.

Publikacja: 01.11.2021 20:01

Kongres Polis'21 odbędzie się w siedzibie GPW

Kongres Polis'21 odbędzie się w siedzibie GPW

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Organizatorem jest Fundacja Amicitia, która „zajmuje się promowaniem dialogu między narodami i zachęca do współpracy ponad podziałami, niezależnie od przynależności etnicznej, poglądów politycznych czy pozycji społecznej".

Mówcami Kongresu Polis'21 będą między innymi Elroy Knebel – prezes Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, Michael Schudrich – naczelny rabin Polski, Joanna Dyduch – profesor UJ, jej badania skupiają się na naukach o Izraelu i Europie, a także Ottilie Klein, posłanka CDU do Bundestagu.

Jak podają organizatorzy „holistyczne podejście do obecnych wydarzeń w sferze polityczno-gospodarczej ma na celu przybliżenie publiczności sposobów rozwoju wzajemnych relacji w przyszłości i pokazanie, że Polska jest przyjazna innowacjom. Zaplanowane są panele biznesowe, ekonomiczne oraz społeczne. Mówcy będą rozmawiali na temat nowych technologii i innowacji, polskich inwestycji w Izraelu i Niemczech oraz inwestycjach niemieckich i izraelskich w Polsce. Będą też dyskutować o kontekście historycznym w relacjach między Polską a Izraelem.

Czytaj więcej

Sondaż: 46 proc. mieszkańców Izraela uważa Unię Europejską za przeciwnika

„Seria kongresów Polis powstała, aby promować Polskę na arenie międzynarodowej, przedstawić korzyści z inwestowania w naszym kraju i rozwijać stosunki polsko-izraelskie, jak i polsko-niemieckie" – informują organizatorzy. Ich zdaniem to dobre miejsce do wymiany wiedzy między biznesami polskimi, niemieckimi oraz izraelskimi.

Fundacja Amicitia została założona przez Krzysztofa Grzywnę i Arkadiusza Stachowiaka „w trosce o dobro społeczeństwa oraz imię Polski na arenie międzynarodowej". Przewodniczący Rady Fundacji Krzysztof K. Grzywna jest absolwentem SGH w Warszawie, a także wnukiem Marty oraz Władysława Miazgowiczów, którzy w czasie Holokaustu ratowali Żydów i zostali uhonorowani Medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Członkiem Rady Fundacji jest rabin Michael Schudrich, a także Magdalena Dorosz, która jest dyrektorem Hillel Warszawa, filii największej organizacji na świecie zrzeszającej żydowskich studentów.

„Rzeczpospolita" objęła patronatem to wydarzenie.

Sondaż
Polacy nie wierzą, że Trump doprowadzi do sprawiedliwego pokoju na Ukrainie
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Zainstalował monitoring i donosi na sąsiadów
Społeczeństwo
Sondaż: Czy Elon Musk powinien przeprosić Radosława Sikorskiego? Polacy odpowiedzieli
Społeczeństwo
Dr Janina Petelczyc: To migracja na najbardziej korzystnych dla Polski warunkach
Materiał Promocyjny
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Społeczeństwo
Polska to nie jest kraj dla osób LGBT. Tak przynajmniej wynika z unijnych badań
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń