- Nadszedł moment, gdy z dumą możemy ogłosić III Marsz Równości w Lublinie | Przerażająco queerowo - idziemy dla tych, którzy się boją !!!" – podają organizatorzy Marszu.

Zapowiadają, że „w ten wyjątkowy dzień nie będą unikać tego, co nas przeraża, a staniemy z tym twarzą w twarz – w kostiumach i pod znakiem tęczy"!

- Po raz kolejny wspólnie pokażemy, że Lublin jest miastem akceptacji! Zaproście znajomych i szykujcie przebrania, by 23 października o godzinie 13 być z nami na wyjątkowym halloweenowym marszu równości! – apelują organizatorzy.

Czytaj więcej

Pożar wieżowca w Toruniu. Nie żyje jedna osoba

Uczestnicy zgromadzenia wyruszą o godzinie 13.00 z okolic placu Teatralnego przed CSK, następnie przejdą: Alejami Racławickimi, ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego, Poniatowskiego i Popiełuszki. Zakończenie nastąpi na placu przed Galerią Labirynt.

Od południa – na czas przejścia uczestników marszu – będą wprowadzane czasowe wstrzymania ruchu. Objazdy zostaną wprowadzone także dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapowiada w związku z tym zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej

Anna Grodzka na warszawskiej Manifie pod hasłem: „Wszystkie jesteśmy u siebie!”, 2015 rok
Anna Grodzka: Stałam się dla ludzi nie kobietą, lecz „transką”

- Z powodu zamknięci dla ruchu drogowego od godziny 12:15 fragmentu Al. Racławickich (od ul. Łopacińskiego do ul. Lipowej), ul. Krakowskiego Przedmieścia i ul. Lipowej, następnie po rozpoczęciu Marszu do około godziny 13.30  sukcesywnym (wraz z przejściem uczestników) zamknięciem dla ruchu kolejno: ul. Narutowicza, ul. Głębokiej, ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego zostaną wprowadzone objazdy – zapowiada lubelskie MPK. Informacje o zmianach można znaleźć na stronie przewoźnika: www.mpk.lublin.pl.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Lublinie od wczoraj do zakończenia zgromadzenia zamknięty jest Ogród Saski. Utrudniania mają potrwać do godziny 16.