Wątek biseksualny pojawi się w "Superman: Son of Kal-El", serii, w której Jon Kent przejmuje rolę Supermana od swojego ojca, Clarka Kenta.

DC Comics ogłosiło, że tytułowy bohater jest biseksualny w międzynarodowy dzień coming outu.

Od momentu ukazania się serii w lipcu, Jon walczył już z pożarami spowodowanymi zmianami klimatycznymi, zapobiegł strzelaninie w szkole średniej i protestował przeciwko deportacji uchodźców.

W jednym z wcześniejszych numerów Jon zaprzyjaźnił się z Jayem - różowowłosym reporterem. W piątym numerze, który ma ukazać się w listopadzie, para ma związać się w romantyczną relację, po tym jak Jon "psychicznie i fizycznie wypali się od prób ratowania wszystkich, których może" - zapowiada wydawca.

Szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, ale zdjęcia udostępnione przez DC Comics ukazują całujących się bohaterów komiksu.

- Pomysł zastąpienia Clarka Kenta kolejnym heteroseksualnym białym zbawcą wydawał się straconą szansą - powiedział Tom Taylor, twórca serii w rozmowie z "New York Times".

- Zawsze mówiłem, że każdy potrzebuje bohaterów i każdy zasługuje na to, by zobaczyć siebie w swoich bohaterach. Jestem bardzo wdzięczny DC i Warner Bros, że podzielają tę ideę - dodał.

- Symbol Supermana zawsze stał za nadzieją, za prawdą i za sprawiedliwością. Dziś ten symbol reprezentuje coś więcej. Dziś więcej ludzi może zobaczyć siebie w najpotężniejszym superbohaterze - powiedział.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj