Reklama

Jezus ze Świebodzina straci rekord?

W Ciudad Victoria, stolicy stanu Tamaulipas w północno-wschodnim Meksyku, ruszą prace nad budową 77-metrowego pomnika "Chrystusa Pokoju”.

Aktualizacja: 11.01.2019 10:07 Publikacja: 11.01.2019 09:49

Jezus ze Świebodzina straci rekord?

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

adm

Jak podaje Fox News, pomnik w Ciudad Victoria ma przedstawiać Jezusa wyciągającego ramiona. Zaprojektowany został przez Fernando Romero, który pracował wcześniej między innymi przy projekcie lotniska w mieście Meksyk. 

 

Plany zakładają także, że poza wielkim monumentem, na placu, na którym znajdzie się pomnik powstaną także kościół, restauracje, sklepy, centrum konferencyjne, dom pielgrzyma, hotel, amfiteatr, rynek rękodzieła, kolejka linowa oraz osiedle mieszkaniowe. 

Choć na razie poinformowano, ile kosztować będzie projekt, jego budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Pomnik, który ma stanąć w Ciudad Victoria miałby być o 41 metrów więcej niż monument Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie (36 metrów wysokości, wraz z nasypem mierzy 52,5 metrów). 

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
badania
Czy Warszawiacy chcą rewolucji w transporcie miejskim? Oczekiwania i rozwiązania
Społeczeństwo
Dr Paweł Marczewski: Nie mam wrażenia, że Karol Nawrocki to prezydent młodych
Społeczeństwo
Ruszają masowe kontrole w schroniskach dla zwierząt na Mazowszu. Paluch ma powody do obaw?
sondaż
Sondaż dla rp.pl: Czy bez USA można zapewnić bezpieczeństwo Polsce? Znamy zdanie Polaków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama