Niezależne Forum o Wojsku (NFoW) to internetowe forum dyskusyjne niezależne od Ministerstwa Obrony Narodowej, na którym obecni i byli żołnierze, a także sympatycy armii i pasjonaci militariów dyskutują na temat bieżących wydarzeń mających miejsce w Wojsku Polskim. W internecie działa od 2004 roku.

Incydent z hotelu w Giżycku, gdzie oficerowie - płk Piotr B., ppłk Arkadiusz K. oraz mjr Robert J. zostali zatrzymani, po tym jak dopuścili się napaści na interweniujących funkcjonariuszy policji i ciężkiego ich pobicia, jest szeroko komentowany przez użytkowników forum.

Wśród użytkowników są tacy, którzy próbują bronić oficerów. "Trudno, żeby jeden taki wybryk przekreślał całą służbę odnośnie zaopatrzenia emerytalnego" - pisze jeden z nich na sugestię, że odpowiednią karą dla oficerów powinna być degradacja i utrata przynależnej im w związku ze stopniami oficerskimi emerytury.

"Z cały szacunkiem dla stróżów prawa, ale są też tacy którzy zachowują się naganie. Jeżeli np. zakuwają kogoś w kajdanki a potem pałują lub psikają gazem w oczy to jest to naganne. Dopóki nie pozna się wersji obu stron lub nie zobaczy nagrań z monitoringu to można by się wstrzymać z ferowaniem wyroków" - wtóruje mu inny użytkownik.

"Szkoda ludzi, nie dali sobie w kasze dmuchać, postawili się i tyle" - pisze kolejny forumowicz. A inny sugeruje, że ukarani za cały incydent powinni zostać policjanci. "A może najpierw trzeba wywalić na zbitą twarz funkcjonariuszy którzy dali się pobić? Od czego w końcu są? Niech dziękują niebiosom że im broni nie zabrali i radiowozu. A gdyby trafiło na bandziorów z prawdziwego zdarzenia?" - pyta.

Równie dużo jest głosów domagających się surowych konsekwencji wobec sprawców pobicia policjantów. "Jeśli to co pisze prasa się potwierdzi to publikacja wizerunku i danych osobowych, degradacją to szeregowca i wypad do cywila" - przekonuje jeden z użytkowników. "Niech zasuwają do 67 (roku życia - red.) w cywilu" - wtóruje mu inny, sugerując, że oficerowie biorący udział w zajściu powinni zostać pozbawieni przywilejów emerytalnych.

"Tutaj jest ewidentne przestępstwo. Jeśli potwierdzi się, że połamali policjantów, to powinni pójść siedzieć. Normalni bandyci" - podkreśla kolejny internauta.

"Dla takich ludzi nie powinno być miejsca w WP. Przynieśli wstyd wojsku" - czytamy w kolejnym wpisie.