Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 25.07.2016 07:46 Publikacja: 25.07.2016 07:46
Foto: www.sxc.hu
W piątek Sejm przyjął nowelizację kodeksu postępowania cywilnego. Za jej sprawą do tzw. rejestru spadkowego, prowadzonego przez Krajową Radę Notarialną, będą wpisywane europejskie poświadczenia spadkowe (potwierdzają prawo do spadku). Obowiązują one we wszystkich państwach UE i nie muszą być zatwierdzane przez jurysdykcję krajową. Sprawę o spadek w innym kraju będzie więc rozstrzygał jeden sąd według jednolitej procedury – wcześniej zdarzały się odrębne postępowania w każdym państwie.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Wrzucenie na profil firmy zdjęć pracownic na L4 ze złośliwym komentarzem może godzić w ich dobra osobiste. Lepie...
Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że m...
Jeśli inspektor pracy uzna, że przedsiębiorca jest pracownikiem, trzeba będzie skorygować wszystkie podatkowe i...
Zamiast całościowo przemodelować przepisy o e-licytacji Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało, by zmiany w pi...
Minister Waldemar Żurek odwołał prezesów i wiceprezesów sądów, pomimo negatywnej opinii kolegiów sądów - poinfor...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas