Reklama

Dane o emeryturach nie dla mundurowych

Centralna Informacja Emerytalna nie obejmie świadczeń sędziów, prokuratorów, żołnierzy i służb. To systemy zbyt odmienne od powszechnego.

Publikacja: 07.07.2023 07:18

Dane o emeryturach nie dla mundurowych

Foto: Adobe Stock

Centralna Informacja Emerytalna (CIE) umożliwi użytkownikowi – po zalogowaniu na stronie lub w aplikacji mobilnej – dostęp w jednym miejscu do informacji o aktualnych saldach i historii operacji na wszystkich kontach jego produktów emerytalnych. Każdy będzie mógł sprawdzić, ile pieniędzy uzbierał i jakiej wypłaty może się w przyszłości spodziewać.

Projektodawcy (KPRM Cyfryzacja) tłumaczą, że choć instytucje finansowe i organy rentowe dostarczają podobne dane, ale jest to wiedza rozproszona. Do tego trzeba pamiętać kilka loginów i haseł. W CIE trzeba będzie sobie zakodować jeden.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Zawody prawnicze
Przewodnicząca KRS: Wątpliwości budzi rewanżyzm Waldemara Żurka
Edukacja i wychowanie
Egzaminatorzy oblali maturę. Bulwersujący raport NIK
Sądy i trybunały
Awantura o sędzię Krystynę Pawłowicz. Gorąco w Trybunale Konstytucyjnym
Sądy i trybunały
Reforma Trybunału Konstytucyjnego niezgodna z konstytucją. Jest wyrok TK
Prawo w Polsce
Komornik nie może zabrać wszystkiego. Co jest chronione przepisami?
Reklama
Reklama