Mistrzostwa świata w siatkówce. Trwa brazylijski sen. Znamy wszystkich ćwierćfinalistów

Mecz Brazylia - Iran miał być najciekawszym spotkaniem 1/8 finału mistrzostw świata, ale emocji zabrakło. Wicemistrzowie świata kwestię awansu wyjaśnili w trzech setach.

Publikacja: 06.09.2022 23:02

Irańczycy przegrali w rundzie grupowej z Holendrami 0:3, co skazało ich na rywalizację z wyżej notowanym rywalem już na starcie fazy pucharowej. Brazylijczycy w trzech pierwszych meczach stracili tylko dwa sety, a teraz potwierdzili, że są gotowi na rewanż za ostatnie niepowodzenia - czwarte miejsce igrzysk olimpijskich oraz szóste z ostatniej Ligi Narodów.

Faworyci w pierwszym secie byli wyraźnie lepsi (25:17), rywale dostrajali się do ich poziomu z czasem. Już drugą partię przegrali nieznacznie (22:25), a w ostatniej prowadzili nawet 23:22, ale później punktowali już tylko Brazylijczycy. Spotkanie asem serwisowym zamknął Bruno Rezende.

- Niepokoiliśmy się tym meczem, bo wcześniej nie graliśmy właściwie przez cały tydzień. Atmosfera podczas spotkania była napięta, ale umieliśmy sobie z tym poradzić - mówi trener Renan Dal Zotto, a Bruno dodaje: - Dużo dała nam energia młodych zawodników. Mam nadzieję, że to nie koniec.

Brazylijczycy w ćwierćfinale zagrają z Argentyńczykami, którzy rok temu sensacyjnie ograli ich na igrzyskach w meczu o brąz. Spotkanie rozpocznie się 8 września o 17:30. Zwycięzca tego starcia w półfinale zmierzy się z wygranym meczu Polska - USA.

- Przechodzimy pokoleniową zmianę. Potrzebujemy cierpliwości i może nie byliśmy przed tym turniejem takimi faworytami, jak przez ostatnich dwadzieścia lat, ale to tylko pozorny brak presji - podkreśla Bruno. - Koszulka reprezentacji to odpowiedzialność. Presja towarzyszy nam zawsze, kiedy ją zakładamy. Teraz czekają nas derby. Zrobimy wszystko, aby nasz sen o finale pozostał żywy.