[b]Tak[/b]. Wynika to z art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o PIT oraz zasad wypłacania świadczeń urlopowych dla tej grupy zawodowej, które znajdziemy w art. 53 ust. 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=182007]ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta nauczyciela (tekst jedn. DzU z 2006 r. nr 97, poz. 674 ze zm.)[/link].
Przypomnijmy, że ustawa o PIT zwalnia z podatku wartość świadczeń pieniężnych otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, o której mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, sfinansowanych w całości ze środków tego funduszu.
Karta nauczyciela mówi natomiast, że dla nauczycieli dokonuje się corocznie odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Z odpisu na fundusz wypłacane jest do końca sierpnia każdego roku świadczenie urlopowe w wysokości odpisu podstawowego, o którym mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, ustalonego proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym. Karta nauczyciela w art. 53 ust. 5 odwołuje się też wyraźnie do przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.
Wynika z tego, że są spełnione warunki do zastosowania zwolnienia podatkowego, gdyż:
- Karta nauczyciela to przepisy mówiące o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych,