- wrocławską.[/b]
Wówczas SED obejmie cały kraj i umożliwi wykonania kary pozbawienia wolności w tym systemie dla maksymalnej liczby 7 500 skazanych (w wymiarze dziennym i miesięcznym).
Zgodnie z [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=241763]ustawą z 7 września 2007 r. o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego[/link] i szczegółowymi zapisami umowy na usługę utworzenia, wdrożenia i eksploatacji SDE jednym z jej warunków był obowiązek - od 1 stycznia 2011 r. - przejęcia od Konsorcjum obsługi Centrali Monitorowania SDE przez jednostkę organizacyjną podległą ministrowi sprawiedliwości.
Do wykonania tych zadań minister wyznaczył [b]Centralny Zarząd Służby Więziennej[/b]. Utworzone zostało [b]Biuro Dozoru Elektronicznego[/b].
Najwięcej postanowień o wykonaniu kary pozbawienia wolności w SDE wydał Wydział Penitencjarny Sądu Okręgowego w Płocku. Na podstawie [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=361217]rozporządzenia ministra sprawiedliwości z 2 lipca 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości [/link] 1 sierpnia 2010 r. został on przeniesiony z obszaru właściwości terytorialnej Sądu Apelacyjnego w Warszawie do obszaru właściwości terytorialnej Sądu Apelacyjnego w Łodzi.
1 stycznia 2011 r. Sąd Okręgowy w Łodzi włączono do systemu SDE, umożliwiając wykonywanie kary w SDE dla dwóch obszarów właściwości terytorialnej Sądów Okręgowych (Płock i Łódź) w obszarze terytorialnym apelacji łódzkiej.