Blisko 1,7 tys. prokuratorów, asesorów i asystentów zostanie przeszkolonych w prowadzeniu postępowań w sprawach cyberprzestępczości i przestępstw podatkowych. Szkolenia poprowadzi Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. Będą trwać ponad rok, do stycznia 2019 r.

– Cyberprzestępczość wraz z przestępczością podatkową należą do najpoważniejszych rodzajów przestępczej aktywności, a prowadzone przez prokuratorów postępowania są skomplikowane i wymagają specjalistycznej wiedzy. Te szkolenia mają właśnie na celu podnoszenie kompetencji prokuratorów w tej trudnej materii – tłumaczy Mateusz Matryniuk, rzecznik KSSiP.

Szkolenia będą prowadzone w formie warsztatów, również z wykorzystaniem sprzętu komputerowego. Do współpracy zaproszono wybitnych specjalistów w tych dziedzinach z różnych instytucji.

Materiały ze szkoleń zostaną opracowane także w wersji elektronicznej i udostępnione na platformie e-learningowej Krajowej Szkoły. To umożliwi zdobycie tej wiedzy również prokuratorom, którzy nie będą mogli uczestniczyć w szkoleniach na miejscu.