Najbardziej elektryzującym nazwiskiem w zestawie zapisów wideo przygotowanych przez CSW jest oczywiście Pina Bausch. Prace tej niemieckiej choreograf od lat służą jako wzór spektakli intymnych, opierających się w choreografii na ruchu codziennym. Taka jest np. słynna sztuka „Cafe Müller” z 1978 roku, której zapis zobaczymy w sobotę. Z repertuaru Pina Bausch Tanztheater Wuppertal będzie też „Blaubart”.
Poza tym obejrzymy trzy spektakle ROSAS oraz zapis występu Trisha Brown Dance Company.
Zanim jednak widzowie przybliżą sobie świat teatru tańca, w piątek mogą zobaczyć zapisy performance art Tadeusza Kantora, Jerzego Beresia, Zbigniewa Warpechowskiego oraz Łodzi Kaliskiej i Pomarańczowej Alternatywy.
Kolejne tematy pokazów to film i muzyka – w niedzielę na ekranie zagości np. Meredith Monk, Philip Glass czy zespół Laibach. We wtorek bohaterami będą sztuki wizualne i wideo art (zobaczymy np. filmy dotyczące prac Magdaleny Abakanowicz, Leona Tarasewicza, Henryka Stażewskiego czy słynnego Christo). Na środę zapowiedziano powtórki piątkowego programu poświęconego sztuce akcji, a w czwartek – niedzielnego (film i muzyka).
Dla młodszych widzów ten projekt to rzadka okazja poznania m.in. pięciu filmów z przełomu lat 70. i 80. XX wieku, autorstwa wybitnego twórcy animacji Zbigniewa Rybczyńskiego. CSW przygotowało pokaz „Nowej książki”, „Święta”, „Oj nie mogę się zatrzymać”, „Zupy” i nagrodzonego Oscarem „Tanga”. Warto, warto, warto.