Aktualizacja: 03.04.2025 11:11 Publikacja: 18.12.2024 05:30
Foto: Adobe Stock
Koniec roku zawsze skłania do podsumowań i powoduje, że zastanawiamy się, czy ostatnie dwanaście miesięcy możemy zaliczyć do udanych. Z perspektywy powiatowego komornika sądowego wygląda to tak, że na pewno był to kolejny już udany rok dla dłużników, a niespecjalnie szczęśliwy dla wierzycieli oraz tak zwanych statystycznych Kowalskich i pewnej konkretnej grupy zawodowej.
Jeśli ktoś czytał moje wcześniejsze teksty, zapewne domyśla się, co mam na myśli. Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2024 r. zmieniło się dwa razy – w pierwszej połowie roku wynosiło 4242, a w drugiej już 4300 zł brutto. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest to, że kolejne tysiące pracowników etatowych uzyskało tak zwany immunitet egzekucyjny, wynikający z faktu, iż (poza alimentami) najniższe wynagrodzenie nie podlega zajęciu.
W Polsce systemowo zniechęca się obywateli do dochodzenie swoich praw i walki o sprawiedliwość.
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Obywatele, edukacja, ławnicy – wszystko zaczyna się łączyć i razem działać.
Czas na rozwiązania systemowe, czyli wyeliminowanie hejtu i groźby jako formy nacisku na funkcjonariuszy państwa.
Czy aplikacja jest jeszcze wartością dodaną dla zdających egzaminy zawodowe – adwokacki i radcowski?
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Nowe przepisy istotnie skomplikowały ocenę prawną niekonsensualnej czynności seksualnej z osobą nietrzeźwą.
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas