Andrzej Paterek von Sperling: Rzekomi agenci w rządzie, czyli ryzyko ewentualnych zarzutów

Beztroskie wypowiadanie się o naczelnych organach władzy państwowej jest szkodliwe nie tylko dla państwa polskiego, ale i jego obywateli.

Publikacja: 21.08.2024 04:32

Andrzej Paterek von Sperling: Rzekomi agenci w rządzie, czyli ryzyko ewentualnych zarzutów

Foto: Adobe Stock

"Jest jeszcze parę osób u nas w rządzie, które są uśpionymi agentami obcego wywiadu” – stwierdził mjr Adam Zieliński, były oficer kontrwywiadu wojskowego, w rozmowie z publicystą internetowym, opublikowanej w internetowym kanale „Co nas czeka” (pod tytułem: SZPIEG – JAK SIĘ GO ŁAPIE? JAK WYGLĄDA SZKOLENIE? - mjr Adam Zieliński | Co nas czeka #10).

Mimo że, wbrew tytułowi nadanemu temu wywiadowi, nie można się dowiedzieć, w jaki sposób łapie się szpiegów, w rozmowie z majorem Adamem Zielińskim ujawniane są okoliczności istotne, bo dotyczące pracy i szkolenia kandydatów na oficerów kontrwywiadu. Autor tych wypowiedzi z wielką swobodą wyraża się o realiach życia w wojsku i polskim kontrwywiadzie. Uwagę przykuwa twierdzenie o istnieniu w polskim rządzie agentów obcego wywiadu. Wzbudza to konieczność przeprowadzenia prawnej analizy tego typu wypowiedzi, bo są one monitorowane i analizowane przez wywiady państw nie zawsze przyjaźnie nastawionych do Polski.

Pozostało 90% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Rzecz o prawie
Ewa Szadkowska: Jak u Hitchcocka
Rzecz o prawie
Mikołaj Małecki: Aborcja dozwolona nie znaczy dowolna
Rzecz o prawie
Marek Domagalski: Zbiórka na PiS wyrasta na obywatelską samoobronę
Rzecz o prawie
Gutowski, Kardas: Paradoksy polskiego sądownictwa
Rzecz o prawie
Maciej Zaborowski: Gdy pióro staje się bronią, czyli dziś każdy z nas jest dziennikarzem
Materiał Promocyjny
Jak wygląda auto elektryczne