Maciej Zaborowski: Technologia w służbie przestępców

Każdy z nas może za niewielkie pieniądze, za pomocą prostego programu kupionego w internecie, w kilka minut wygenerować dowolny fałszywy film lub zdjęcie.

Publikacja: 05.06.2024 04:30

Maciej Zaborowski: Technologia w służbie przestępców

Foto: Adobe Stock

Od dłuższego czasu poza prasą polską staram się być na bieżąco z najważniejszymi informacjami z prasy światowej. Nie tylko dlatego, że można w niej znaleźć wiele naprawdę ważnych informacji i zarazem inspiracji, ale także po to aby złapać dystans od tego co się dzieje na naszym „domowym podwórku”, wypełnionym głównie sporami politycznymi o słabej merytorycznie jakości.

W zagranicznej prasie dnia codziennego dużo miejsca poświęca się nowinkom technologicznym, w tym w szczególności możliwościom sztucznej inteligencji (AI). Raz na jakiś czas pojawia się natomiast informacja, które dla każdego karnisty, ale także przedsiębiorcy, powinna powodować przynajmniej chwilę niezbędnej refleksji. Biorąc zaś sobie do serca słowa Eleanor Roosvelt, aktywistki praw człowieka, dyplomatki oraz żony byłego prezydenta USA, że „wielcy ludzie dyskutują o pomysłach (ideach), przeciętni o wydarzeniach, a mierni o innych ludziach” pozwoliłem sobie tym razem zabrać Państwa do świata nowoczesnych idei związanych z dziejącym się każdego dnia na naszych oczach postępem technologicznym.

Pozostało 82% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Rzecz o prawie
Michał Zacharski: Kto osądzi prokuratora? Kto osądzi sędziego?
Rzecz o prawie
Robert Damski: Alimenty, czyli jak poprawić sytuację dzieci?
Rzecz o prawie
Sewerynik: Stary Testament określał wymagania dla kandydata na urząd sędziowski
Rzecz o prawie
Gwizdak: Nadszedł już czas specjalizacji prawników, nie można znać się na wszystkim
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Rzecz o prawie
Błaszczyk, Zientara: Potrzebna prawdziwa reforma prawa łowieckiego
Rzecz o prawie
Marek Domagalski: Frankowicze. Zbiorowa krzywda wymaga zbiorowej sprawiedliwości