Reklama
Reklama

Mikołaj Małecki: Posłowie w Sejmie, przestępcy w więzieniu

Przedwczesny akt łaski zastosowany przez prezydenta wobec byłych szefów CBA zakłóca zasadę: „zbrodnia i kara”, w myśl której zbrodnia pociąga za sobą odpowiedzialność.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński (P) oraz wiceminister spraw wewnętrznyc

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński (P) oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik (L)

Foto: PAP/Tomasz Gzell

Izba Kontroli Nadzwyczajnej nie jest sądem. Nie ma uprawnień do rozpatrzenia sprawy wygasłych mandatów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Konstytucja obiecuje, że każdy, kto dopuszcza się czynu zabronionego pod groźbą kary, podlega odpowiedzialności karnej.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Rzecz o prawie
Paulina Szewioła: Złudzenie popularności. Kogo obchodzi balet i opera
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Centra danych to kwestia całego ekosystemu
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: Gdy rozmawiamy o prokuraturze
Rzecz o prawie
Joanna Parafianowicz: Siostry, ale nie bliźniaczki. Słów kilka o zawodach radcy prawnego i adwokata
Rzecz o prawie
Dawid Bartłomiej Karolak: Czy małżeństwo to umowa, którą możemy wycenić?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama