Ukraińcy nie wystarczą, idzie kadra z Indonezji

Amica w fabryce we Wronkach zatrudnia już grupę pracowników z Indonezji. Niedobory siły roboczej zmuszają firmy do szukania w nowych kierunkach.

Aktualizacja: 11.09.2019 06:30 Publikacja: 10.09.2019 21:00

Ukraińcy nie wystarczą, idzie kadra z Indonezji

Foto: Adobe Stock

Amica jest jednym z największym w Polsce producentów sprzętu AGD, w swoim zakładzie w wielkopolskich Wronkach zatrudnia 2,2 tys. osób. Ponieważ spółka wciąż zwiększa sprzedaż nie tylko w Polsce, ale także na szeregu rynków europejskich ma coraz większe problemy ze znalezieniem kolejnych pracowników. – Z Ukrainy zatrudniamy już ok. 400 osób, widzimy, że chcą zostać i do Polski przenoszą się również ich rodziny, ale szukamy też innych możliwości – mówi Michał Rakowski, członek zarządu oraz dyrektor finansowy Amiki.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Rynek pracy
Z wyższymi zarobkami łatwiej jest o zdalną pracę
Rynek pracy
Nie pracuj jak mrówka. Lepiej weź przykład z surykatki
Rynek pracy
Już nie tylko w okopach. Koreańczycy zaludniają rosyjskie fabryki
Rynek pracy
Polskim firmom już bliżej do idealnego pracodawcy?
Rynek pracy
Już ponad 10 milionów specjalistów ICT w Unii Europejskiej
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem