Reklama

Powody dla których Polak odchodzi z pracy

Perspektywa wyższego wynagrodzenia w innej firmie to wciąż najczęstszy powód zmiany pracodawcy, choć może też skłonić ludzi do tego kroku nie dbając o jakość menedżerów. Bo to od szefów zależy, czy pracownik czuje się doceniany i ma szanse się wykazać.

Aktualizacja: 23.08.2015 09:17 Publikacja: 23.08.2015 08:21

Powody dla których Polak odchodzi z pracy

Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman Piotr Wittman

Coraz więcej firm zaczyna odczuwać rosnącą rotację pracowników. Widać ją także w najnowszym badaniu Monitor Rynku Pracy agencji zatrudnienia Randstad z przełomu maja i czerwca tego roku. Aż 27 proc. z ponad 800 jego uczestników przyznało, że w minionym półroczu zmieniło pracę. To najwięcej od ponad czterech lat. - Pracownicy coraz częściej są w stanie znaleźć lepsze oferty i przenoszą się tam, gdzie warunki pracy – finansowe, ale nie tylko – są korzystniejsze. To dość czytelny sygnał dla pracodawców, którzy martwią się o swoje kluczowe kadry. Najwyższy czas o nie zadbać – zaczynając od podwyżek, choć obserwowane tempo wymiany pracowników może sugerować, że wiele firm już przespało właściwy moment na reakcję– komentuje Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Rynek pracy
Których umiejętności pracowników nie zastąpi AI? Znamy wyniki badania
Rynek pracy
Milenialsi najczęściej myślą o zmianie pracy
Rynek pracy
Pracownicy wiedzą, jaki ma być dobry pracodawca, ale nie zawsze go znajdują
Rynek pracy
Barometr Talentów 2025. Poznaliśmy nastroje pracowników w Polsce
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Rynek pracy
Specjalista z kompetencjami AI łatwiej znajdzie pracę i więcej zarobi
Reklama
Reklama
Reklama