Luka na rynku pracy

Oczekiwania pracowników i pracodawców często są bardzo rozbieżne. By je pogodzić, potrzebna jest współpraca administracji publicznej i biznesu – przekonywali uczestnicy dyskusji w trakcie katowickiego kongresu.

Publikacja: 19.05.2016 21:00

Zadaniem dla administracji publicznej jest dostosowanie kodeksu pracy do rynkowych realiów oraz napr

Zadaniem dla administracji publicznej jest dostosowanie kodeksu pracy do rynkowych realiów oraz naprawa systemu edukacji, podkreślano w trakcie debaty „Rynek pracy w potrzebie”

Foto: Fotorzepa, Tomasz Jodłowski TJ Tomasz Jodłowski

– Obecnie inwestorzy nie pytają o tereny inwestycyjne, ale o dostępność i jakość lokalnych rynków pracy – mówił Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service, podczas dyskusji „Rynek pracy w potrzebie".

A te rynki bardzo szybko się zmieniają. Jak wyliczał Misiak, od mniej więcej roku w kilku regionach zaczął się już rynek pracy pracownika, na którym warunki dyktują właśnie pracownicy, a bezrobocie praktycznie nie istnieje. Przekonał się o tym m.in. Amazon, który nie spodziewał się w Polsce takiej presji płacowej.

Pozostało 86% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Rynek pracy
Najbardziej atrakcyjne branże dla polskich pracowników. Jest nowy lider
Rynek pracy
Coraz więcej ciekawych ofert pracy dla zewnętrznych pracowników
Rynek pracy
Chcemy zarabiać na Zachodzie, ale mieszkając w Polsce
Rynek pracy
Czterdziestolatkowie to najliczniejszy rocznik pracujących
Rynek pracy
Polacy nie boją się zwolnień. Bo wcale nie ma ich tak dużo