Aktualizacja: 19.02.2020 22:21 Publikacja: 19.02.2020 21:00
Foto: Bloomberg
Za tydzień ruszy nabór wniosków o pomoc finansową związaną z likwidacją stad trzody chlewnej w regionach objętych afrykańskim pomorem świń (ASF). Na restrukturyzację gospodarstwa rolnik może dostać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nawet 60 tys. zł.
Rolnicy dostają więc dopłaty za likwidację stad, ale branża nie może doprosić się rządu o skuteczne zwalczanie ASF. W grudniu największe organizacje producentów zawiązały Branżowe Porozumienie ds. Zwalczania ASF i od tego czasu proszą premiera o powołanie koordynatora ds. walki z ASF czy choćby o powołanie centralnego zespołu zarządzania kryzysowego. Trzy tygodnie temu wysłali w tej sprawie list otwarty.
Ceny na świecie głównych grup surowców spożywczych wzrosły w kwietniu głównie z powodu droższych zbóż, mięsa i n...
Postępująca degradacja środowiska naturalnego oraz wpływ działalności człowieka na zmiany klimatyczne od lat bud...
Straty nawet 100 mln zł dziennie grożą producentom mleka, gdyby pryszczyca pojawiła się na Podlasiu. Cała branża...
Do syryjskiego portu Latakia przybył w niedzielę, 20 kwietnia, statek z rosyjską pszenicą. To pierwszy transport...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Inwestycje w metody regeneracyjne, nie tylko chronią łańcuchy dostaw, ale także wzmacniają usługi ekosystemowe,...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas