Reklama
Rozwiń

Komisja Europejska popiera polski plan odstrzału dzików

Komisja Europejska popiera plan masowego odstrzału dzików i chwali polskie władze za podjęte działania.

Aktualizacja: 11.01.2019 10:18 Publikacja: 11.01.2019 09:44

Komisja Europejska popiera polski plan odstrzału dzików

Foto: Stock Adobe

ula

"To niezbędny krok w celu ograniczenia bardzo agresywnego rozprzestrzeniania się w ostatnich miesiącach afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce i krajach UE oraz w celu ochrony unijnych rolników i konsumentów" - radio RMF FM cytuje wypowiedź przedstawiciela Komisji Europejskiej.

Według urzędnika KE, cytowanego przez RMF FM, jeśli nie uda powstrzymać rozwoju ASF w Polsce, to całej Unii może grozić blokada handlu wieprzowiną ze strony zagranicznych partnerów. Taka perspektywa może być katastrofalna dla unijnej gospodarki, ponieważ eksport wieprzowiny stanowi 58 proc. całkowitego eksportu mięsa z UE, a Polska jest jednym z najważniejszych producentów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Rolnictwo
Polska prezydencja pokazała stabilną pozycję Polski
Rolnictwo
W trosce o bezpieczeństwo żywnościowe i rolników
Rolnictwo
„Dobra transakcja”. Są nowe zasady handlu rolnego Unii z Ukrainą
Rolnictwo
Aż ćwierć miliarda dla rolników za wybicie zwierząt. Zbyt łatwe pieniądze?
Rolnictwo
Cła na nawozy z Rosji wchodzą w czasie wojny Izraela z Iranem