Aktualizacja: 30.06.2017 08:33 Publikacja: 29.06.2017 16:10
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak
Według danych na 28 czerwca br., szacowanie szkód zakończyło 198 komisji. Nadal pracują w 938 gminach 16 województw.
Do tej pory straty poniosło ponad 20 tys. gospodarstw rolnych, a powierzchnia upraw dotkniętych klęską wyniosła ponad 79 tys. hektarów. Powierzchnia działek, na których szkody wynosiły powyżej 70 proc., to ponad 35 tys. ha oraz 61,4 tys. m2 tuneli foliowych i szklarni.
Zdaniem Ukraińców ocena gotowości ukraińskiego rolnictwa do spełnienia wymagań unijnych wypadła zadowalająco. Zdaniem Brukseli nie do końca tak jest. Bo oceną jest „2” na możliwych do uzyskania „6” punktów.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Saudyjska spółka rolna i hodowlana Salic może przejąć kontrolę nad dużymi aktywami w rosyjskim sektorze rolnym, alarmuje Rosyjski Związek Eksporterów i Producentów Zboża. Rosyjskie rolnictwo jest w złej kondycji. Przez wojnę Putina, nie ma sprzętu, by prowadzić prace polowe.
– Rola innowacji, jak również rola biznesu, są kluczowe w poszukiwaniu bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań – mówi Anna Zalewska, advocacy manager, BASF Polska.
Kiepskie prognozy dla rynku trzody chlewnej w Polsce: tempo spadku pogłowia wyhamowało, ale niepokoi ubytek największych stad. Słabo wygląda też sprzedaż maszyn.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
To stara metoda Putina karania krajów postkomunistycznych za podejmowanie niezależnych od Kremla decyzji. Rosja zakazała importu warzyw z Kazachstanu zaraz po tym, jak prezydent tego kraju odrzucił zaproszenie do przyłączenia się do BRICS.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Zdaniem Ukraińców ocena gotowości ukraińskiego rolnictwa do spełnienia wymagań unijnych wypadła zadowalająco. Zdaniem Brukseli nie do końca tak jest. Bo oceną jest „2” na możliwych do uzyskania „6” punktów.
Liczba osób zakażonych bakterią E. coli powiązana z restauracjami McDonald's wzrosła z 49 do 75, poinformowała Agencja ds. Żywności i Leków USA. Zawiniła prawdopodobnie cebula, ale badana jest też wołowina.
Co roku o Pałac Kultury i Nauki rozbija się co najmniej 500 słonek. Pomalowanie go na różowo będzie znacznie efektywniejszym sposobem ochrony ptaków niż zakazanie polowania - mówi prof. Henryk Okarma z UJ, przedstawiciel środowiska myśliwych w zespole ds. reformy łowiectwa.
Kierowane przez PSL Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamierza przeznaczyć ponad pół miliarda złotych na walkę z afrykańskim pomorem świń (ASF), choć proponowany odstrzał dzików przez lata nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.
Francja znów zmniejszyła prognozę produkcji wina w tym roku do 37,5 mln hl. Będzie to najgorszy rok od 2021 r. Druga zła wiadomość: Międzynarodowa Organizacja Winorośli i Win OIV przeniosła się z Paryża do Dijon. Dobra wiadomość: Bruksela zamierza wspierać producentów koniaku i okowit, obłożonych chińskim cłem antydumpingowym.
Wdrożyliśmy moratorium na wycinkę najcenniejszych lasów, dotyczące prawie 100 tys. hektarów. To największy projekt ochrony od czasu programu „Natura 2000” – mówi Mikołaj Dorożała, wiceminister klimatu i środowiska.
Na jednym zdjęciu widzimy małe bawiące się liski, a na drugim otyłego myśliwego o niesympatycznej twarzy. Pytanie pod zdjęciami brzmi: kogo popierasz? A więc: słodkie liski, źli myśliwi i inne medialne bajki.
Władza pod wpływem różnego rodzaju grup ideologicznie przeciwnych łowiectwu od kilku lat krok po kroku utrudnia wykonywanie polowań. Wystąpienie RPO do ministra klimatu i środowiska jest kolejnym tego przykładem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas