Sierżant Bob Boese z biura szeryfa hrabstwa Los Angeles poinformował, że strzelanina miała miejsce w jednym z budynków w okolicy, a sprawcą jest mężczyzna. Nie podano jednak, czy podejrzany nadal jest na wolności. - Detektywi z wydziału zabójstw szeryfa hrabstwa Los Angeles udzielają pomocy policji Monterey Park w śledztwie w sprawie strzelaniny. Dziesięć osób nie żyje” – poinformował departament w krótkim oświadczeniu.

Czytaj więcej

USA: Strzelanina podczas obchodów Dnia Martina Luthera Kinga. Są ranni

Według LA Times, strzelanina miała miejsce około 22:00, a jeden ze świadków powiedział, że stało się to w klubie tanecznym. Seung Won Choi, który jest właścicielem restauracji w okolicy, powiedział mediom, że trzy osoby wbiegły do jego firmy i kazały mu zamknąć drzwi. Powiedziano mu, że na zewnątrz był bandyta z karabinem maszynowym, który miał przy sobie wiele sztuk amunicji.

Dziesiątki tysięcy ludzi zebrało się w sobotnie popołudnie na dwudniowym festiwalu, który jest uważany za jeden z największych w regionie. Monterey Park liczy około 60 000 mieszkańców i jest domem dla dużej społeczności azjatyckiej.