Trzy osoby zostały pobite na śmierć w miejscowości Seraikela, a kolejne trzy zamordowano w Jamshedpur - informuje BBC.

Przedstawiciel lokalnej policji w rozmowie z BBC Hindi wyjaśnił, że do samosądów doszło w związku z pogłoskami, że "w rejonie tym działa siatka porywaczy dzieci".

Jak dotąd policji nie udało się zatrzymać żadnego z uczestników samosądów.

Nie jest też jasne skąd wzięła się plotka o porywaczach. Rzecznik policji stanowej przyznaje jednak, że pogłoski na temat porwań dzieci budzą niepokój mieszkańców.

- Podejrzewają każdego obcego o bycie porywaczem - mówi RK Malik.

W Seraikeli policjanci bezskutecznie próbowali powstrzymać mieszkańców przed linczem. Funkcjonariusze zostali poturbowani przez tłum.

Policja podkreśla, że nie otrzymała żadnych doniesień o uprowadzeniu dzieci w rejonie Seraikeli i Jamshedpur w ostatnich dniach. W oba miejsca wysłano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy mają powstrzymać mieszkańców przed kolejnymi linczami.

W Indiach, zwłaszcza w biedniejszych regionach kraju, często dochodzi do samosądów. Zdarza się, że hindusi mordują muzułmanów podejrzewanych o jedzenie wołowiny (krowy są świętymi zwierzętami w hinduizmie). W ostatnich latach dochodziło też do mordowania kobiet podejrzewanych o paranie się czarną magią.