Joanna Organiak koordynator ds. współpracy sądu ze środkami masowego przekazu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, poinformowała kilkadziesiąt minut po podaniu informacji w tej sprawie przez RMF, że Katarzyna P. opuściła areszt.

RMF FM powoływało się wcześniej na decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Amber Gold to spółka, która działała od 2009 roku i obiecywała wysokie zyski - rzędu od 6 do 16,5 proc. - które miały przynosić inwestycje w złoto i kruszce.

13 sierpnia 2012 roku firma ogłosiła likwidację. Tysiące jej klientów straciły pieniądze - łącznie straty szacuje się, że straty spowodowane działalnością Amber Gold wynosiły ok. 850 mln złotych. Twórcy Amber Gold zostali oskarżeni o zdefraudowanie środków, które przeznaczono m.in. na wypłatę wynagrodzeń dla nich w łącznej wysokości ok. 18,8 mln złotych.

Czytaj więcej

Amber Gold
Amber Gold zlikwidowana

Katarzyna P. została skazana w 2019 roku na 12 lat i 6 miesięcy więzienia.

Teraz współtwórczyni Amber Gold czeka na proces apelacyjny. Z aresztu miałaby wyjść pod warunkiem, że nie będzie opuszczać kraju i trzy tygodnie meldowałaby się na dozorze policyjnym. Nie może też kontaktować się z mężem, ani świadkami w sprawie Amber Gold. Katarzyna P. ma wyjść z aresztu bez kaucji.

851 mln

Na tyle szacowane są straty wywołane działalnością Amber Gold

O decyzji ws. wyjścia z aresztu Katarzyny P. poinformował RMF rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Autopromocja
PARKIET CHALLENGE - GRA GIEŁDOWA

Zainwestuj wirtualne 15 000 zł i wygraj atrakcyjne nagrody

Dołącz do gry