Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.04.2015 22:00 Publikacja: 15.04.2015 22:00
Krajowa Spółka Cukrowa zmieni właściciela najwcześniej w 2016 roku.
Foto: Flickr
Mija półtora roku, od kiedy Ministerstwo Skarbu Państwo (MSP) ogłosiło rozpoczęcie trzeciego – i jak zaznaczyło wówczas, ostatniego – podejścia do prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej, nazywanej Polskim Cukrem. Optymistyczny scenariusz zakładał, że sprzedaż 80 proc. akcji należących do państwa ruszy na początku 2014 r. Dziś wiele wskazuje, że nie dojdzie do tego nawet w 2015 r.
Sąd w Krakowie ogłosił upadłość spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina. To od niej zaczął się szybki wzrost i upadek Janusza Palikota.
Niespełna 32-letni Rusłan Alisułtanow stał się właścicielem dawnego majątku Danone w Rosji. To człowiek bliski klanowi Kadyrowa, który od wojny czeczeńskiej rządzi tym jednym z najbiedniejszych regionów Rosji.
Od miesięcy ceny niektórych produktów żywnościowych na świecie znów pną się w górę. Drożeją oleje roślinne i produkty mleczne. Ceny masła rosną nieprzerwanie już od 14 miesięcy, w efekcie pobiły historyczny rekord.
Aż 83 proc. z nas wyrzuca jedzenie między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. W okresie świąt w naszych koszach najczęściej lądują owoce i warzywa, mięso, zupy, pieczywo, nabiał, ryby i sałatki.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Coca-Cola zdecydowała się zmienić swoje cele środowiskowe i rezygnuje z ambitnego planu zmiany opakowań na bardziej przyjazne środowisku. Organizacje ekologiczne są oburzone.
Pszczółka należąca do Krajowej Spółki Cukrowej rzuca rękawicę producentom wyrobów czekoladowych. Zamierza walczyć nie tylko o udziały w rynku krajowym, ale i w eksporcie.
Próg zapisów na akcje może być niższy. Pieniądze na nie muszą też wyłożyć rolnicy i załoga.
Ministerstwo Skarbu przygotowało nową koncepcję prywatyzacji największego producenta cukru w Polsce. Ma trafić wyłącznie w ręce plantatorów i pracowników.
Resort skarbu pracuje nad kolejną koncepcją prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Ma być gotowa jeszcze w tym roku. Spółka nie trafi na giełdę.
Nabywcom różnych akcji oferuje się bonifikaty od rynkowych cen za nabywane od spółki-emitenta usługi lub towary. Jednak dopuszczalność udzielania tego rodzaju bonusów jest co najmniej wątpliwa
Akcje KSC trafią tylko do załogi i plantatorów - mówi Tomasz Lenkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu
Rolnicy ruszyli po akcje. Ponad 12 tys. osób chce wziąć pożyczkę na kupno akcji Krajowej Spółki Cukrowej. To największa prywatyzacja rolnicza.
Skarb Państwa podzielił ofertę publiczną Krajowej Spółki Cukrowej na dwie transze: preferencyjną i standardową. Cena za akcję to 1,6 zł
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas