W grudniu pisaliśmy o tym, że do Polski zamierza wkroczyć sieć szybkiego jedzenia Popeyes znana z smażonych i panierowanych kurczaków w stylu kuchni z Luizjany. Oprócz kurczaków, sieć ma w ofercie także panierowane krewetki i cieszy się sporą popularnością na świecie.

Plany ekspansji na polskim rynku konkretyzują się teraz coraz bardziej i wiadomo już, w których polskich miastach lokale Popeyes pojawią się najpierw. Koncern postanowił, że pierwszymi przyczółkami jego ekspansji będą w Polsce Warszawa, Wrocław i Szczecin. We Wrocławiu znajduje się też polska i czeska siedziba marki. Lista miast, do których wkracza Popeyes wygląda na razie skromnie. Brakuje na niej takich miast, jak Poznań, Kraków, Łódź czy aglomeracji takich jak Trójmiasto albo aglomeracja śląska.

Czytaj więcej

Gigant fastfood wkroczy do Polski. McDonald’s i KFC mają się czego bać?

Nie są na razie znane polskie ceny dań oferowanych przez Popeyes. W USA ceny kształtują się od równowartości ok. 22 zł za najtańsze danie (bez promocji) do nawet 300 zł za największy rodzinny zestaw. W promocjach ceny są znacznie bardziej atrakcyjne, ale póki co wygląda na to, że KFC będzie tą tańszą opcją.

Jak zauważa serwis Horeca Business Club, podobny przedział cenowy Popeyes oferuje w Wielkiej Brytanii. Z szacunków serwisu wynika, że ceny w Wielkiej Brytanii wyglądają następująco:

Classic Chicken Sandwich – ok. 30 zł,

Deluxe Chicken Sandwich – ok. 36 zł,

8 szt. nuggets – ok. 21 zł,

24 szt. nuggets – ok. 60 zł,

zestaw krewetek z napojem – ok. 24 zł.