„Rosyjski rynek spożywczy w ostatnim czasie aktywnie się zmienia. Zagraniczne marki opuszczają nasz kraj, a w zamian pojawiają się nowe rodzime rozwiązania. Firma „Bukiet Czuwaszji” wprowadziła nowe napoje bezalkoholowe w popularnych smakach Cola i Fanta” – napisano w raporcie.

Agencja RIA Nowosti informuje, że pierwsze butelki napojów gazowanych wyprodukowanych w zakładzie w Czeboksarach trafiły już do sklepów w tym mieście a także w „punktach sprzedaży detalicznej w regionie Powołża”.

Amerykańska firma The Coca-Cola Company ogłosiła 8 marca tego roku zawieszenie działalności w Rosji, a w połowie czerwca – zawieszenie produkcji i sprzedaży napojów pod markami Coca-Cola Company w tym kraju – przypomina RIA, nie dodając, że koncern podjął decyzję po ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Czytaj więcej

Podróbki mile widziane. Rosja zezwala na import równoległy

Czuwaszska cola i fanta to kolejne napoje gazowane, które udają zachodnie marki, które wycofały się z Rosji po wybuchu wojny w Ukrainie. W sklepach w tym kraju można już kupić CoolCola, Street (smakują jak Sprite) i Fancy – smakujący jak Fanta. W kwietniu firma Slawda wypuściła na rynek Grink Colę. W maju w rosyjskich sklepach pojawiła się Komi-Cola od producenta Syktywkarpiwo.