W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze przekazali 24 informacje o nieprawidłowościach do Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. W sumie jest ich już 212. - W tych przypadkach mogą być zastosowane jeszcze surowsze kary administracyjne - alarmują policjanci. Tylko w poniedziałek, za naruszenie ograniczenia przemieszczania się mandatami ukarano aż 187 osób oraz skierowano 42 wnioski o ukaranie w związku z odmową przyjęcia mandatów.

By eliminować wszelkie zagrożenia wykorzystane będą drony, monitoring miejski. Kontrole są pełnione z powietrza wody i lądu. Wiele z nich jest przeprowadzanych przez policjantów ruchu drogowego. Działania policji wspiera kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy straży miejskiej. Patrole można spotkać na wszystkich dzielnicach Warszawy.

- To nasze zachowanie będzie świadczyć o odpowiedzialności o nasze zdrowie i życie, a także zdrowie i życie naszych bliskich. Przypominamy, by analizując normy prawne nie zaczynać od pytania czy mogę, ale skupić się na pytaniu czy muszę - mówi rzecznik prasowy stołecznych policjantów Sylwester Marczak.

Czytaj także: Jeśli podróżować po kraju, to tylko z ważnego powodu

W związku z pandemią koronawirusa rząd nałożył na obywateli kolejne obostrzenia. Wychodzenie z domu ma ograniczyć się do najważniejszych sytuacji takich jak dojazd do pracy, czy zrobienie zakupów. Zamykane są lasy, parki i cmentarze, ograniczeniu uległ także transport publiczny.