Z informacji przekazanych przez portal tvp.info, sprawa dotyczy wyprowadzenia do prywatnego Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego SWAT ponad 7,5 mln zł. Zarzuty usłyszały też trzy inne osoby.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Postępowanie przygotowawcze nie zostało jeszcze zakończone.

Rzeczniczka prokuratury poinformowała portal tvp.info, że doszło do wielu nieprawidłowości w zakresie wyboru podmiotów współpracujących w organizacji pokazów lotniczych w ramach Międzynarodowych Pokazów Lotniczych „Air Show” w Radomiu w latach 2011-2015, a także w zakresie gospodarowania środkami finansowymi pozostałymi po rozliczeniu kolejnych edycji pokazów. Czterem osobom przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych.

Pieniądze, które zostały wyprowadzone do stowarzyszenia miały pochodzić ze sprzedaż towarów oraz usług Air Show w Radomiu w 2016 r. i poprzednich edycji. Środki zamiast trafiać do budżetu państwa były przekazywane na stowarzyszenie SWAT.

Czytaj więcej

Generał Różański: Rosja zrobi wszystko, by Ukraina stała się krajem zależnym od sąsiadów

Generał odniósł się do sprawy.

- TVP Info twierdzi, że gen. broni rezerwy Wojska Polskiego dr Mirosław Różański usłyszał zarzuty w sprawie rzekomego niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień. "Nie przyznałem się do stawianych mi zarzutów. Jednocześnie wskazuję, że zawarte w przedmiotowej publikacji informacje nie są prawdziwe" — napisał w oświadczeniu.