Nowy prokurator regionalny Tadeusz Marek rozpoczął pracę w 1991 r. w Prokuraturze Rejonowej w Łomży. Od 1996 r. pracował w  tamtejszej Prokuraturze Wojewódzkiej (obecnie Okręgowej). W latach 2003-2008 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Śledczego w Prokuraturze Okręgowej w Łomży, zaś w latach 2008-2016 r. funkcję Prokuratora Okręgowego w Białymstoku.

Od kwietnia 2016 roku pracował jako prokurator pierwszoliniowy w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, prowadząc śledztwa w sprawach przestępczości podatkowej, niegospodarności, a także przestępczości narkotykowej. Pracował także nad wyjaśnieniem przyczyny katastrofy autokarowej maturzystów pod Jeżewem w 2005 r.  Trzykrotnie nagradzany przez Ministra Sprawiedliwości — Prokuratora Generalnego za osiągnięcia w pracy śledczej.  

Poprzedniczka Tadeusza Marka, Elżbieta Pieniążek, została odwołana pod koniec stycznia. Swą funkcję pełniła od  2016 r. Na stanowisko powołał ją ówczesny prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wcześniej pracowała w białostockiej prokuraturze rejonowej i w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Czytaj więcej

Odwołani przez Bodnara i Bilewicza prokuratorzy składają pozwy do sądu