Należy on do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów, opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe. Tegoroczne zadanie konkursowe dotyczyło sporu związanego z prawem konkurencji - opatami półkowymi, a polega ono na zespołowym napisaniu pozwu a następnie odpowiedzi na na pozew wylosowany z nadesłanych.

Zwyciężyła drużyna w składzie: Magdalena Gutowska, Michał Wach i Maciej Antoniak z ORA w Warszawie, a drugie miejsce zajęła drużyna: Karolina Szmit, Aneta Skrzesińska, Adam Kempa oraz Jan Kieszczyński z ORA oraz OIRP w Warszawie.

Główna nagroda dla zwycięzców to uczestnictwo w kursie arbitrażowym organizowanym przez Chartered Institute of Arbitrators w Londynie.

Mec. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan i pomysłodawca konkursu powiedziała "Rz" (która objęła nad nim patronat medialny), że nadspodziewana popularność pierwszych dwóch edycji sprawia, że konkurs będzie organizowany każdego roku, by nie tylko popularyzować wiedzę o arbitrażu, ale także integrować młodych przedstawicieli środowisk radcowskiego i adwokackiego.