Takie rozwiązanie znalazło się w projekcie rozporządzenia w sprawie standardu podstawowych usług świadczonych przez specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie i kwalifikacji osób zatrudnionych w tych ośrodkach.
Projekt mówi, że [b]ofiary przemocy w rodzinie otrzymają wyżywienie, obuwie, odzież, środki higieny itp. artykuły, dopiero gdy same nie będą w stanie samodzielnie ich sobie zapewnić[/b].
Ponadto Ministerstwo Pracy proponuje, żeby ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy nie musiały mieć wydzielonego odrębnego pomieszczenia, w którym dzieci miałyby się uczyć i odrabiać lekcje. Zdaniem autorów projektu dzieciom należy stwarzać warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, dlatego tak jak w domu będą mogły odrabiać lekcje w swoich pokojach.
Obecne przepisy nie określają kwalifikacji osób, które mają pracować zarówno z ofiarami, jak i ze sprawcami przemocy w rodzinie. Określono więc, jakie kwalifikacje powinny posiadać osoby zatrudnione w ośrodkach m.in. na stanowisku psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego, terapeuty.
Aby osoby obecnie pracujące na tych stanowiskach nie straciły z dnia na dzień pracy z powodu nieodpowiednich kwalifikacji, Ministerstwo Pracy przewidziało kilkuletni okres na ich uzupełnienie. Pracownicy ośrodków będą mieli czas do 31 grudnia 2015 r. na uzyskanie wymaganego wykształcenia i doświadczenia.