Z pytaniem o kwestię reparacji wystąpili do Jakubiaka widzowie programu "Twit", który emituje Wirtualna Polska.

Jeden z internautów spytał, w jaki sposób Jakubiak chce zmusić Niemców do wypłacenia odszkodowania za zniszczenie Warszawy.

- To nie jest sytuacja skomplikowana - powiedział kandydat Kukiz'15 na prezydenta miasta. - Jako prezydent w imieniu Warszawy skieruję na drogę postępowania sądowego żądanie wypłacenia odszkodowania. Czyli fakturę, zwyczajna fakturę. Na kwotę wyliczona przez Jarosława Kaczyńskiego - jest bardzo ładne opracowanie - mówił Marek Jakubiak.

Jakubiak zapowiedział, że "jeśli polskie sądy będą go spuszczały z wodą - bo tak może być z polskimi sądami" - to wyśle zapytanie "do tego słynnego TSUE", czy Niemcy zniszczyli Warszawę zgodnie z prawem.

Czytaj także: Reparacje wojenne od Niemiec: RFN dała jałmużnę

Na pytanie, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość, które wróciło do sprawy reparacji od Niemiec, takiej faktury nie wystawiło, Jakubiak odparł:

- Bo to jest polityka. Ja, jako prezydent Warszawy, po pierwsze złożę mandat poselski i wtedy będę (reprezentował) wyłącznie interes warszawiaków - zapewniał Jakubiak.

Dodał, że żaden polityk, żaden minister spraw zagranicznych ani premier nie będzie miał wpływu na jego decyzje. - Ja po prostu zażądam od Niemców reparacji wojennych - mówił poseł Kukiz'15. - Mało tego. Świat za mną stanie. Zobaczycie państwo.