Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się konwencji wyborczej swojej partii w Radomiu. Za tydzień o fotel prezydenta miasta będzie starał się Wojciech Skurkiewicz.

- Musimy głośno powiedzieć kto wygrał te wybory, bo są tacy, którzy nie chcą przyjąć, że jest tak jak jest. Po prostu próbują wmówić, że jest inaczej. Próbują wmówić, że wynik tych wyborów jest wątpliwy, jest remisowy, albo że w ogóle nawet jest tak, że to myśmy te wybory przegrali - powiedział Kaczyński.

- Nie chcą przyznać się do porażki, albo jak to jest w przypadku PSL - po prostu do klęski - dodał.

Kaczyński mówił także, że PiS mógł osiągnąć więcej w wyborach samorządowych, ale nikt nie zakładał, że partia będzie rządzić we wszystkich samorządach. - Uzyskaliśmy ogromny postęp, jeżeli chodzi o samorządy wojewódzkie i uzyskaliśmy gigantyczny wręcz postęp, jeżeli chodzi o powiaty, a także bardzo wiele sukcesów w gminach. Nie wyszło do końca w kilku miastach. Powtarzam - w kilku, a nie wszystkich, gdzie z góry wiedzieliśmy, że szanse na zwycięstwo są praktycznie bliskie zeru, ale nie ukrywam - liczyliśmy na drugie rundy - ocenił.

Prezes PiS odniósł się także do wyniku osiągniętego w miastach wojewódzkich. - Wielu mieszkańców dużych miast zostało okłamanych, zostało zmanipulowanych i w centrum tej manipulacji jest jedno twierdzenie, a mianowicie, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje Polexit. Otóż jest to, jeszcze raz powtarzam, bo już kilka razy to mówiłem i oczywiście mówił o tym pan premier - kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo - powiedział.