Reklama

PSL: nadciąga rewolucja

Jeszcze w czerwcu Janusz Piechociński może stracić prezesurę w partii. Mają go zastąpić młodsi.

Aktualizacja: 09.06.2015 23:54 Publikacja: 09.06.2015 22:00

Janusz Piechociński

Janusz Piechociński

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Dla PSL ostatnie dni to prawdziwa fala nieszczęść, bo dwóch liderów partii z szefem klubu parlamentarnego Janem Burym na czele znalazło się pod ostrzałem. Atmosfery wśród ludowców nie poprawiają też sondaże ani spory z koalicyjną Platformą. Część działaczy mówi „dość" i zapowiada, że może dojść do przewrotu.

Powracające kłopoty


Jak pisaliśmy we wtorek w „Rzeczpospolitej", po kilku latach tropienia Burego przez CBA do prokuratury trafiły obciążające go materiały. Szefostwo służby jest przekonane, że zgromadzone informacje i dowody są wystarczające do postawienia szefa Klubu PSL przed sądem.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Zwolnieni dyscyplinarnie z Instytutu Pileckiego zostali przywróceni do pracy
Polityka
Czarnek nie wyklucza koalicji z Mentzenem, ale stawia warunek
Polityka
Krzysztof Bosak o dronach nad Polską: Gdyby nie sojusznicy byłoby krucho
Polityka
Leszek Miller o Wołodymyrze Zełenskim: Typowa „ruska onuca”
Reklama
Reklama