Kolejna próba odwołania Pauliny Matysiak z sejmowej komisji infrastruktury tym razem zakończyła się powodzeniem. W czwartek przed godz. 11:00 Sejm zajął się drukiem nr 689, w którym prezydium Sejmu przedstawiło wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Dlaczego Lewica chciała odwołać Paulinę Matysiak z komisji?
We wniosku proponowano m.in., by odwołać Izabelę Bodnar (Polska 2050) z komisji ds. kontroli państwowej oraz komisji ochrony środowiska, Adama Lubońskiego (Polska 2050) odwołać z komisji łączności z Polakami za granicą i wybrać go do komisji spraw zagranicznych i odwołać Paulinę Matysiak (Lewica) z komisji infrastruktury. Najwięcej komentarzy wzbudzała sprawa posłanki partii Razem.
Czytaj więcej
Z perspektywy pani poseł Pauliny Matysiak start w wyborach prezydenckich – przeciwko koalicji rzą...
W drugiej połowie czerwca Paulina Matysiak oraz poseł PiS Marcin Horała ogłosili, że inicjują ruch społeczny "Tak dla Rozwoju". "Chcemy łączyć obywateli, organizacje i polityków różnych opcji wspierających inwestycje kluczowe dla rozwoju Polski" - przekazali, wspominając o takich inwestycjach jak CPK czy elektrownie jądrowe.
Na ruch posłanki klubu Lewicy krytycznie zareagowała jej partia i jej klub. "Partia Razem odcina się od tego przedsięwzięcia" - oświadczyło ugrupowanie. Paulina Matysiak została zawieszona w prawach członka klubu Lewicy - decyzję tę po kilku miesiącach powtórzono.