Joe Biden przyznał, że nie wypadł dobrze w debacie z Donaldem Trumpem. Tłumaczy dlaczego

Joe Biden w czasie przemówienia w McLean, w stanie Wirginii, przyznał, że w debacie z byłym prezydentem, Donaldem Trumpem, którą w ubiegły czwartek zorganizował CNN, nie wypadł dobrze.

Publikacja: 03.07.2024 05:31

Joe Biden

Joe Biden

Foto: REUTERS/Leah Millis

Z sondażu przeprowadzonego tuż po debacie przez CNN wynikało, że Donalda Trumpa za zwycięzcę uważa 67 proc. zarejestrowanych wyborców oglądających debatę.

Joe Biden o swojej debacie z Donaldem Trumpem: Nie byłem zbyt mądry

W czasie debaty Biden mówił cichym, zachrypniętym głosem, unikał kontaktu wzrokowego z rywalem, a jego niektóre wypowiedzi były niespójne. Po debacie niektóre liberalne media zaczęły wzywać Bidena do rezygnacji ze startu w wyborach (Biden uzyskał już nominację swojej partii w prawyborach). We wtorek Lloyd Doggett, członek Izby Reprezentantów USA z Teksasu, jako pierwszy kongresmen publicznie zaapelował do prezydenta USA Joe Bidena o rezygnację z ubiegania się o reelekcję.

Czytaj więcej

Pierwszy kongresmen demokratów wezwał Joe Bidena do rezygnacji

W czasie spotkania z darczyńcami w McLean Biden przyznał, że w debacie nie wypadł dobrze. Winę za to, jak przebiegała debata zrzucił na zmęczenie po dwóch podróżach do Europy, które odbył w czerwcu.

Średnie sondażowe poparcie dla Donalda Trumpa i Joe Bidena

Średnie sondażowe poparcie dla Donalda Trumpa i Joe Bidena

PAP

- To nie była moja najlepsza noc, ale prawdą jest, że nie byłem zbyt mądry. Zdecydowałem się na kilkukrotną podróż po świecie, przelatując przez ok. 100 stref czasowych... przed... debatą - powiedział Biden.

W pierwszej połowie czerwca Biden udał się do Francji, na obchody rocznicy lądowania aliantów w Normandii, po czym wrócił do USA i ponownie poleciał do Europy — tym razem do Włoch

- Nie słuchałem moich współpracowników, wróciłem i prawie zasnąłem na scenie — dodał. - To nie jest usprawiedliwienie, tylko wyjaśnienie — zaznaczył.

Czytaj więcej

Joe Biden był źle przygotowywany do debaty z Donaldem Trumpem? "Ich trzeba zwolnić"

W pierwszej połowie czerwca Biden udał się do Francji, na obchody rocznicy lądowania aliantów w Normandii, po czym wrócił do USA i ponownie poleciał do Europy — tym razem do Włoch — na spotkanie przywódców grupy G7. Stamtąd udał się do Los Angeles, gdzie spotkał się z darczyńcami.

Następnie przez sześć dni intensywnie przygotowywał się do debaty w prezydenckiej rezydencji w Camp David. Po debacie pojawiły się głosy, że prezydent był przetrenowany, a jego współpracownicy nie zadbali o to, by wypoczął przed debatą z Trumpem.

Przedstawiciele Białego Domu zwracali też uwagę, że w czasie przygotowań do debaty Biden przeszedł przeziębienie. Prezydent nie mówił jednak o tym w Wirginii.

Sondaż: Co trzeci wyborca Partii Demokratycznej uważa, że Joe Biden powinien wycofać się ze startu w wyborach po debacie

Z najnowszego sondażu Reuters/Ipsos wynika, że jeden na trzech wyborców Partii Demokratycznej uważa, iż Biden powinien zrezygnować z ubiegania się o reelekcję po debacie.

81-letni Biden jest najstarszym w historii kandydatem ubiegającym się o prezydenturę USA. Jego rywal, Donald Trump, jest o trzy lata młodszy.

Z sondażu przeprowadzonego tuż po debacie przez CNN wynikało, że Donalda Trumpa za zwycięzcę uważa 67 proc. zarejestrowanych wyborców oglądających debatę.

Joe Biden o swojej debacie z Donaldem Trumpem: Nie byłem zbyt mądry

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Michał Kolanko: Europarlament cmentarzyskiem karier? Niekoniecznie
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Polityka
Łukaszenko porzuci Putina? Białoruski dyktator podpadł propagandystom Kremla
Polityka
Przyspieszył proces Evana Gershkovicha. Czy weżmie udział w wymianie więźniów?
Polityka
Wiadomość przed strzałami na wiecu Donalda Trumpa. „13 lipca będzie moja premiera”
Polityka
Komentarze po wyborze Ursuli von der Leyen. „Pani miejsce jest w więzieniu”