Wybory samorządowe 2024: Gdzie odbędzie się II tura? Kraków, Poznań i Wrocław znów będą głosować

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w Polsce w tych miastach, miasteczkach i wsiach, w których w I turze nie wyłoniono wójtów, burmistrzów i prezydentów. Głosowanie w którym wezmą udział m.in. mieszkańcy Krakowa, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Gdyni i Częstochowy już w niedzielę 21 kwietnia.

Aktualizacja: 19.04.2024 23:17 Publikacja: 10.04.2024 12:09

W wielu miastach i miasteczkach 21 kwietnia odbędzie się II tura wyborów samorządowych

W wielu miastach i miasteczkach 21 kwietnia odbędzie się II tura wyborów samorządowych

Foto: PAP/Leszek Szymański

W I turze prezydentów udało się wyłonić m.in. w Warszawie, Gdyni, Sopocie, Lublinie.

Czytaj więcej

Najnowsze informacje PKW. Podsumowano wybory samorządowe

Gdzie odbędzie się II tura wyborów samorządowych?

  • Bełchatów — Patryk Marjan (38,38 proc.)- Mariola Czechowska (31,97 proc.).
  • Będzin - Łukasz Komoniewski (Nowa Lewica) (43,73 proc.) kontra Konrad Dziuba (KO) (27,68 proc.).
  • Bielsko-Biała — Jarosław Klimaszewski (poparcie KO) (45,88 proc.) kontra Konrad Łoś (PiS) (23,98 proc.).
  • Częstochowa — Krzysztof Matyjaszczyk (Nowa Lewica) (31,93 proc.) kontra Monika Pohorecka (PiS) (27,29 proc.).
  • Elbląg — Michał Missan (KO) (44,36 proc.) kontra Andrzej Śliwka (PiS) (34,69 proc.).
  • Jelenia Góra — Jerzy Łużniak (KO) (43,19 proc.) kontra Hubert Papaj (21,2 proc.).
  • Gdynia — Aleksandra Kosiorek (34,43 proc.) kontra Tadeusz Szemiot (KO) (25,85 proc.).
  • Gliwice — Katarzyna Kuczyńska-Budka (KO) (38,62 proc.) - Mariusz Śpiewok (27,82 proc.).
  • Gorzów Wielkopolski — Jacek Wójcicki (49,24 proc.) kontra Piotr Wilczewski (KO) (22,18 proc.).
  • Jastrzębie-Zdrój — Michał Urgoł (PiS) (43,65 proc.) kontra Anna Hetman (40,47 proc.).
  • Jaworzno — Michał Kirker (46,11 proc.) kontra Paweł Silbert (44,45 proc.).
  • Kielce — Agata Wojda (KO) (33,63 proc.) kontra Marcin Stępniewski (25,05 proc.).
  • Kobyłka — Edyta Zbieć (36,86 proc.) kontra Konrad Kostrzewa (28,83 proc.).
  • Konin — Piotr Korytkowski (KO) (31,16 proc.) kontra Robert Popkowski (PiS) (25,60 proc.).
  • Koszalin — Tomasz Sobieraj (KO) (46,03 proc.) kontra Piotr Jedliński (28,22 proc.)
  • Kościerzyna — Dawid Jereczek (45,43 proc) - Michał Majewski (37,95 proc.).
  • Kraków — Aleksander Miszalski (KO) (37,21 proc. w I turze) kontra Łukasz Gibała (26,79 proc.).
  • Kwidzyn — Andrzej Krzysztofiak (34,89 proc.) kontra Sebastian Kasztelan (36,62 proc.).
  • Inowrocław - Wojciech Piniewski (KO) (36,29 proc.) kontra Arkadiusz Fajok (22,43 proc.).
  • Legnica — Maciej Kupaj (KO) (47,29 proc.) kontra Joanna Łokaj-Śliwińska (PiS) (25,59 proc.).
  • Malbork — Marek Charzewski (39,86 proc.) kontra Paweł Dziwosz (27,45 proc.).
  • Marki — Jacek Orych (43,39 proc.) kontra Tomasz Paciorek (23,74 proc.).
  • Mielec — Radosław Swół (29,15 proc.) kontra Jacek Klimek (22,47 proc.).
  • Mysłowice — Dariusz Wójtowicz (41,24 proc.) kontra Dorota Konieczny-Simela (KO) (34,78 proc.).
  • Nowa Sól — Beata Kulczycka (44,18 proc.) kontra Jacek Milewski (25,47 proc.).
  • Olsztyn — Robert Szewczyk (KO) (32,81 proc.) kontra Czesław Małkowski (21,16 proc.).
  • Ostrołęka - Łukasz Kulik (30,16 proc.) kontra Paweł Niewiadomski (29,25 proc.).
  • Piła — Beata Dudzińska (KO) (47,59 proc.) kontra Marcin Porzucek (19,71 proc.).
  • Piotrków Trybunalski — Krzysztof Chojniak (27,36 proc.) - Juliusz Wiernicki (KO) (22,45 proc.).
  • Poznań - Jacek Jaśkowiak (43,74 proc.) kontra Zbigniew Czerwiński (PiS) (20,3 proc.).
  • Przemyśl — Wojciech Bakun (46,23 proc.) kontra Tomasz Dziumak (KO) (19,77 proc.).
  • Puławy — Mariusz Wicik (23,46 proc.) kontra Paweł Maj (23,24 proc.).
  • Racibórz — Jacek Wojciechowicz (43,96 proc.) kontra Dariusz Polowy (30,85 proc.).
  • Radom — Radosław Witkowski (40,85 proc.) kontra Artur Standowicz (24,9 proc.).
  • Ruda Śląska — Michał Pierończyk (46,92 proc.) kontra Marek Wesoły (PiS) (26,18 proc.).
  • Rybnik — Piotr Kuczera (KO) (41,43 proc.) kontra Andrzej Sączek (PiS) (29,39 proc.).
  • Rzeszów — Konrad Fijołek (PO) (37,91 proc.) kontra Waldemar Szumny (PiS) (23,24 proc.).
  • Sandomierz — Paweł Niedźwiedź (PSL) (36,9 proc.) kontra Marcin Marzec (KO) (31,3 proc.).
  • Siemianowice Śląskie — Rafał Piech (28,02 proc.) kontra Anna Zasada-Chorab (KO) (25,46 proc.).
  • Sieradz — Paweł Osiewała (47,77 proc.) - Michał Pabich (KO) (33,05 proc.).
  • Skarżysko-Kamienna — Adam Ciok (26,57 proc.) kontra Arkadiusz Bogucki (22,26 proc.).
  • Słupsk — Krystyna Danilecka-Wojewódzka (40,98 proc.) kontra Paweł Szewczyk (KO) (20,42 proc.).
  • Suwałki — Czesław Renkiewicz (48,35 proc.) kontra Jacek Juszkiewicz (PiS) (22,95 proc.).
  • Świdnica — Beata Moskal-Słaniewska (38,37 proc.) kontra Jan Dzięcielski (KO) (23,51 proc.).
  • Świętochłowice — Daniel Berger (44,93 proc.) kontra Bartosz Karacz (KO) (21,11 proc.).
  • Tarnobrzeg — Dariusz Bożek (32,79 proc.) kontra Łukasz Nowak (28,94 proc.).
  • Tarnowskie Góry — Arkadiusz Czech (34,66 proc.) kontra Zofia Lesiewicz (KO) (31,60 proc.).
  • Tarnów — Jakub Kwaśny (KO) (44,54 proc.) kontra Henryk Łabędź (PiS) (30,83 proc.). 
  • Tczew - Łukasz Brządowski (47,45 proc.) kontra Mirosław Pobłocki (28,75 proc.).
  • Toruń - Paweł Gulewski (KO) (38,28 proc.) kontra Michał Zaleski (26,41 proc.).
  • Tychy — Maciej Gramatyka (KO) (46,66 proc.) kontra Sławomir Wróbel (PiS) (23,87 proc.).
  • Wejherowo — Krzysztof Hildebrandt (43,53 proc.) kontra Marcin Bulczak (KO) (38,98 proc.).
  • Włocławek — Krzysztof Kukucki (Lewica) (41,4 proc.) kontra Marek Wojtkowski (KO) (29,88 proc.).
  • Wodzisław Śląski — Mieczysław Kieca (40,23 proc.) kontra Dezyderiusz Szwagrzak (21,75 proc.).
  • Wołomin — Elżbieta Radwan (PO) (44,64 proc.) - Robert Kobus (PiS) (29,76 proc.).
  • Wrocław — Jacek Sutryk (34,33 proc.) kontra Izabela Bodnar (Trzecia Droga) (29,8 proc.).
  • Zabrze — Agnieszka Rupniewska (KO) (27,44 proc.) kontra Małgorzata Mańka-Szulik (21,73 proc.).
  • Zakopane - Łukasz Filipowicz (37,20 proc.) kontra Agnieszka Nowak-Gąsienica (PiS) (34,52 proc.).
  • Zamość - Rafał Zwolak (39,23 proc.) kontra Andrzej Wnuk (26,36 proc.).
  • Zawiercie — Anna Nemś (KO) (35,66 proc.) kontra Łukasz Konarski (24,41 proc.).
  • Ząbki — Małgorzata Zyśk (46,77 proc.) kontra Edyta Kalata (29,54 proc.).
  • Zielona Góra — Marcin Pabierowski (KO) (42,74 proc.) kontra Janusz Kubicki (35,95 proc.).
  • Zgierz — Przemysław Staniszewski (38,84 proc.) kontra Łukasz Wróblewski (KO) (25,58 proc.).

CZYTAJ TEŻ: Czy druga tura wyborów samorządowych przyniesie polityczne trzęsienie ziemi?

Wybory samorządowe 2024: W wyborach do sejmików PiS przed KO, wielkie miasta nie dla PiS

Wybory samorządowe na poziomie sejmików w skali całego kraju wygrał PiS z poparciem 34,27 proc., drugie miejsce zajęła KO, na którą zagłosowało 30,59 proc., a trzecie — Trzecia Droga — 14,25 proc. Na Konfederację i Bezpartyjnych Samorządowców głosowało 7,23 proc. badanych, a na Lewicę - 6,23 proc.

PiS-owi nie udało się natomiast wygrać wyborów prezydenckich w żadnym z największych polskich miast, choć w Poznaniu czy Rzeszowie kandydaci PiS weszli do II tury.

Pojedynki prezydenckie w II turze wyborów samorządowych 2024

Pojedynki prezydenckie w II turze wyborów samorządowych 2024

Rzeczpospolita

W I turze prezydentów udało się wyłonić m.in. w Warszawie, Gdyni, Sopocie, Lublinie.

Gdzie odbędzie się II tura wyborów samorządowych?

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Obajtek o komisji ws. afery wizowej: Nie będę tańczył, jak Szczerba zagra
Polityka
Deklaracja Donalda Tuska. Przymiarki do wyścigu prezydenckiego nabiorą tempa
Polityka
Pakt migracyjny. Kaczyński: Tusk został wsypany przez premiera Francji
Polityka
"Najlepiej nie pamiętać". Na nowych taśmach Mraza są przygotowania do zeznań na komisji śledczej i przed NIK
Polityka
Sondaż: Która polska partia prowadzi politykę korzystną z punktu widzenia Rosji?
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy