Poseł nazwał Patryka Jakiego "chłopczykiem w krótkich spodenkach". Mariusz Błaszczak reaguje

- Obóz Zjednoczonej Prawicy powinien być zjednoczony, a premier Jarosław Kaczyński daje gwarancję tego zjednoczenia - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, pytany w Radiu Zet m.in . o krytyczne wobec rządów PiS słowa europosła Suwerennej Polski Patryka Jakiego. Zadeklarował, że będzie popierał prezesa PiS.

Publikacja: 18.03.2024 10:31

Były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (PiS) był pytany o słowa europosła Patryka Jakiego

Były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (PiS) był pytany o słowa europosła Patryka Jakiego (Suwerenna Polska)

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Pabianic europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki krytycznie wypowiadał się na temat decyzji podejmowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa PiS, oraz prezydenta Andrzeja Dudę.

Patryk Jaki: Ktoś za to dziadostwo odpowiada

- Jest bardzo wiele pretensji do nas, że byliśmy za słabi wobec Unii Europejskiej, że byliśmy za słabi, jeśli chodzi rozbijanie tego układu Trzeciej Rzeczypospolitej, że byliśmy za słabi, jeśli chodzi o TVN itd. I czy dajemy gwarancję, że tym razem będzie inaczej? Ja mogę dać gwarancję, że jak ja będę miał na to wpływ, to ja tego dopilnuję. Będziecie mnie państwo rozliczać - mówił polityk, który ze względu na stan zdrowia Zbigniewa Ziobry tymczasowo kieruje pracami Suwerennej Polski.

Czytaj więcej

Jaki publicznie krytykuje Morawieckiego i Dudę. PiS odpowiada: Chłopczyk w krótkich spodenkach

- Ktoś te wszystkie dziadostwa w Unii Europejskiej podpisywał, ktoś za to wszystko odpowiada. To nie jest tak, że u nas nie ma ludzi odpowiedzialnych - podkreślił Patryk Jaki. Zaznaczył, że prezydent Andrzej Duda wetował ustawy sądowe oraz tzw. lex TVN.

Mariusz Błaszczak po słowach Patryka Jakiego o rządach PiS: spory wewnętrzne są złe

Jeśli Suwerennej Polsce się nie podoba, niech odchodzą - tak czy nie? - takie pytanie w poniedziałek w Radiu Zet usłyszał poseł Mariusz Błaszczak, były minister obrony narodowej, szef klubu PiS. - Odpowiedź jest dużo, dużo dłuższa. Moją misją jako przewodniczącego klubu parlamentarnego jest łączenie, a nie dzielenie. Ja łączę, nie dzielę - odparł.

Błaszczak był pytany, czy zgadza się z diagnozą Jakiego, kto odpowiada za "dziadostwo". - Moją misją jest łączyć, a nie dzielić. To jest istota sprawy - odpowiedział były szef MON. Dopytywany, czy jego zdaniem Patryk Jaki ma rację, Mariusz Błaszczak uciął, że nie będzie tego publicznie roztrząsał.

100 obietnic na 100 dni okazało się wielkim oszustwem, wielkim kłamstwem.

Mariusz Błaszczak o programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej

- Jestem szefem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, moją misją jest łączenie, a nie dzielenie - powtórzył. Pytany, czy nie będzie bronił Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy, szef klubu PiS powiedział, że były premier niedawno "sam przedstawiał swoje stanowisko à propos Zielonego Ładu".

Czytaj więcej

Ziobro publikuje zdjęcie ze szpitala i pisze o swoim stanie. "Badajcie się regularnie"

Mariusz Błaszczak został zapytany, czy jest po stronie Morawieckiego, czy Jakiego. - Ja jestem po stronie obozu politycznego Zjednoczonej Prawicy, który dobrze zasłużył się Polsce - odparł. Na uwagę, że przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi konflikt nie jest na rękę środowisku PiS, były minister odrzekł, że "zawsze spory wewnętrzne są złe".

Jabłoński o Jakim: Chłopczyk w krótkich spodenkach

Do słów europosła Patryka Jakiego odnosili się politycy PiS. Były wiceminister spraw zagranicznych, poseł Paweł Jabłoński ocenił, że Jaki to "chłopczyk w krótkich spodenkach" z "frakcji krzykaczy-radykałów, przez którą PiS stracił umiarkowanych wyborców".

Ja będę popierał premiera Kaczyńskiego. Premier Kaczyński jest gwarantem spójności obozu politycznego Zjednoczonej Prawicy.

Mariusz Błaszczak

- No i po cóż... - powiedział w poniedziałek Błaszczak, pytany o słowa Jabłońskiego. Szef klubu PiS kolejny raz powtórzył, że jego misją jest łączenie, a nie dzielenie. Przekonywał też, że obóz Zjednoczonej Prawicy "dobrze zasłużył się Polsce", a rządy koalicji Koalicji Obywatelskiej, PSL, Polski 2050 i Lewicy są złe. - 100 obietnic na 100 dni okazało się wielkim oszustwem, wielkim kłamstwem - powiedział, odnosząc się do programu wyborczego formacji kierowanej przez obecnego premiera Donalda Tuska (PO).

Czy Suwerenna Polska opuści Zjednoczoną Prawicę? - Obóz Zjednoczonej Prawicy powinien być zjednoczony, a premier Kaczyński daje gwarancję tego zjednoczenia. Będziemy rozliczać "koalicję 13 grudnia" z jej obietnic - powiedział Mariusz Błaszczak.

Czytaj więcej

Przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego przed komisją ds. Pegasusa. Prezes PiS złożył część przysięgi

Mariusz Błaszczak nowym prezesem PiS?

Były szef MON był też w Radiu Zet pytany, czy chciałby zostać prezesem PiS. - Nie mówimy na ten temat, dlatego że pan premier Jarosław Kaczyński zdecydował się, że będzie kandydował. Ja będę popierał premiera Kaczyńskiego. Premier Kaczyński jest gwarantem spójności obozu politycznego Zjednoczonej Prawicy - oświadczył.

Polityka
Posłowie nie wylewają za kołnierz. „Sąsiedzi dzwonią na policję, że ktoś wyje”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Sondaż: Co drugi młody Polak chce mniej Lewicy w rządzie
Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy
Polityka
Śmierć Damiana Sobóla. Posłowie: zbrodnia wojenna, potrzebne sankcje na Izrael
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną