Szymon Hołownia: Putina wgnieciemy w ziemię. Michał Kobosko: Słowa na miejscu

- No co mogę powiedzieć, co trzeba zrobić z wrogiem? - pytał poseł Michał Kobosko, wiceszef partii Polska 2050, broniąc na antenie Polsat News słów Szymona Hołowni, że "Putina wgnieciemy w ziemię", a obecny prezydent Rosji trafi "za kraty albo na cmentarz".

Publikacja: 19.02.2024 16:12

Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko skomentował słowa marszałka Sejmu Szymona Hołowni o tym, że "Put

Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko skomentował słowa marszałka Sejmu Szymona Hołowni o tym, że "Putina wgnieciemy w ziemię"

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński, PAP/Piotr Polak

Słowa marszałka Sejmu Szymona Hołowni o tym, że Władimir Putin zostanie wgnieciony w ziemię, wywołała falę komentarzy.

- Mam dla was dwie wiadomości, złą i dobrą. Zła jest taka, że ani Putin nie odpuści, ani świat nie stanie się nagle spokojniejszym miejscem, ale jest też dobra. Dobra jest ta, że my sobie z tym poradzimy, że zostaliśmy postawieni dzisiaj przed najpoważniejszym egzaminem od pokoleń - powiedział w sobotę na konwencji Trzeciej Drogi w Kielcach Szymon Hołownia.

Czytaj więcej

Sondaż prezydencki: W II turze zabrakłoby kandydata PiS

Szymon Hołownia: Putina wgnieciemy w ziemię

- I chcę wam powiedzieć, że my ten egzamin zdamy, bo jesteśmy wspaniałym narodem, mądrych, przedsiębiorczych i odważnych ludzi. Putina wgnieciemy w ziemię. Prędzej czy później trafi tam, gdzie powinien trafić: za kraty albo na cmentarz - oświadczył lider Polski 2050.

- Putin jest wrogiem ludzkości, Putin jest kimś, kto przypomniał nam o wadze sojuszy, które zawieramy, o tym, że potrzebujemy przyjaciół, jak blisko jest od nas do niego. Dzisiaj nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że trzeba wspierać Ukrainę, żeby ona mogła wygrać z tym zbrodniarzem na swoim terytorium, żebyśmy my nie musieli wygrywać z nim na swoim - mówił Hołownia.

Michał Kobosko: Putin tworzy planu ataku na Polskę

Pierwszy wiceprzewodniczący Polski 2050 został w poniedziałek w Polsat News zapytany o słowa Szymona Hołowni, że Władimira "Putina wgnieciemy w ziemię". Czy marszałek Sejmu nie przesadził z entuzjazmem? - spytał dziennikarz. - Nie, tu nie chodzi o entuzjazm, tu chodzi o powagę sytuacji, w której dzisiaj jesteśmy - odparł poseł.

Czytaj więcej

„Rząd zrobił z was dziadów proszalnych”. Konwencja wyborcza Trzeciej Drogi

Czy słowa Hołowni nie były zbyt daleko idące? Skomentował je m.in. Stanisław Żaryn, w latach 2022-2023 pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej, od 2024 roku doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Żaryn ocenił, że słowa Hołowni były "skrajnie nieodpowiedzialne".

"Wypowiedź ws. Putina sugeruje, że Polska prowadzi ofensywę przeciwko Rosji i Putinowi (czyli jest agresywna), a neutralizacja rosyjskiego imperializmu to misja narodowa Polski i Polaków. Dwa prezenty dla Rosji w jednej wypowiedzi" - napisał w serwisie X (dawniej Twitter).

Jest naszym wrogiem, jest naszym wrogiem śmiertelnym.

Michał Kobosko o Władimirze Putinie

- Nie, jeszcze raz powtórzę: trzeba rozumieć powagę sytuacji, w jakiej się znajdujemy - skomentował Kobosko. Nie ma żadnego powodu, żeby sobie kpić z naszych relacji z Rosją, a raczej relacji Rosji z Polską. To są relacje skrajnie wrogie - dodał.

- Putin i jego otoczenie tworzą plany także ataku na Polskę i trzeba sobie jasno powiedzieć, tu już nie będzie takiej sytuacji, o której mówimy od dwóch lat, że Putin powinien stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem (Karnym - red.) w związku z tym co zrobiono, jakie okrucieństwa wydarzyły się na Ukrainie, tylko on jest naszym wrogiem, jest naszym wrogiem śmiertelnym - oświadczył Michał Kobosko.

- No co mogę powiedzieć, co trzeba zrobić z wrogiem? - zapytał poseł Polski 2050.

Czytaj więcej

Kaczyński o zabójstwach. Hołownia: Czekam, aż wróci z kosmicznej podróży

Wiceszef Polski 2050: Władimir Putin zamordował Aleksieja Nawalnego

Czy marszałek Sejmu powinien używać tak kategorycznych sformułowań? - Myślę, że w pięć minut po tym, kiedy Rosjanie zdobyli Awdijiwkę w Donbasie, w pięć minut po tym, kiedy Putin - tak to trzeba powiedzieć - zamordował Aleksieja Nawalnego - tak, takie słowa o tym, że będziemy gotowi i będziemy gotowi także do najdalej idących działań, są absolutnie na miejscu - powiedział Michał Kobosko.

Pytany w Polsat News, czy wyobraża sobie Polskę wgniatającą w ziemię Putina, poseł partii Szymona Hołowni odparł: - Wyobrażam sobie Sojusz Północnoatlantycki, którego jesteśmy częścią, który będzie toczył wojnę obronną, której efektem, końcem musi być upadek reżimu Putina - tak, to sobie wyobrażam.

Polityka
Posłowie nie wylewają za kołnierz. „Sąsiedzi dzwonią na policję, że ktoś wyje”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Sondaż: Co drugi młody Polak chce mniej Lewicy w rządzie
Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy
Polityka
Śmierć Damiana Sobóla. Posłowie: zbrodnia wojenna, potrzebne sankcje na Izrael
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Po wyborach samorządowych: Teraz oczekiwania wobec PiS rosną