Tucker Carlson przyleciał do Moskwy na wywiad z Putinem? "Otrzymał to, czego chciał"

Były dziennikarz Fox News, Tucker Carlson przyleciał do Moskwy. Według nieoficjalnych doniesień, został pierwszym zachodnim dziennikarzem, który przeprowadził wywiad z prezydentem Rosji Władimirem Putinem od czasu rozpoczęcia wojny na Ukrainie.

Publikacja: 06.02.2024 13:30

Władimir Putin i Tucker Carlson

Władimir Putin i Tucker Carlson

Foto: AFP/Wikimedia Commons, Gage Skidmore, CC 2.0

W poniedziałek rosyjskie media obiegły zdjęcia Tuckera Carlsona w Moskwie. Amerykański dziennikarz pojawił się m.in. w Teatrze Bolszoj. - Jest piękny — powiedział Carlson w wywiadzie dla dziennika „Izwiestija”. - Chciałem go zobaczyć, bo tyle o nim czytałem, ale nigdy wcześniej nie widziałem — dodał. 

Zapytany, czy był w Moskwie, aby przeprowadzić wywiad z Władimirem Putinem, Carlson odpowiedział: "Zobaczymy", a następnie uśmiechnął się.

O to samo zapytano przedstawicieli Kremla. Przekazano, że trudno oczekiwać, by pojawiły się komentarze na temat przyjazdów i wyjazdów zagranicznych dziennikarzy. - Wielu zagranicznych dziennikarzy przyjeżdża do Rosji każdego dnia, wielu nadal tu pracuje i cieszymy się z tego — powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. - Nie mamy nic do ogłoszenia, jeśli chodzi o wywiady prezydenta dla zagranicznych mediów — dodał. 

Aleksiej Wieniediktow, przebywający w Rosji redaktor zlikwidowanego przez władze radia Echo Moskwy, uznawany przez rządzących za „agenta zagranicznego” przekazał na X, „Tucker Carlson dostał to, czego chciał".

Tucker Carlson zwolniony z Fox News. Zapraszany do Rosji

Tucker Carlson w kwietniu ubiegłego roku został niespodziewanie zwolniony przez stację Fox News, w której prowadził popularny program "Tucker Carlson Tonight". Zaledwie kilka godzin później, Carlsonowi zaproponowano pracę w rosyjskich państwowych mediach,

RT, nadawca znany wcześniej jako Russia Today, który jest zakazany w kilkudziesięciu krajach, w tym w całej Unii Europejskiej, zaproponował na swoim anglojęzycznym koncie na Twitterze: „Hej @TuckerCarlson, zawsze możesz zadać więcej pytań za pomocą @RT_com”.

Z kolei Władimir Sołowjow, popularny komentator rosyjskiej telewizji państwowej i zagorzały prokremlowski propagandysta, powiedział, że Carlson może dołączyć do jego wieczornego programu dyskusyjnego, sugerując jednocześnie, że powinien rozważyć kandydowanie do Białego Domu.

Czytaj więcej

Zwolniony z Fox News Carlson dostał propozycję pracy w rosyjskich mediach

Carlson uruchomił w grudniu nową, opartą na subskrypcjach platformę streamingową, aby wykorzystać swoją popularność wśród konserwatywnych wyborców w USA. Wywiad, który opublikował na X z byłym prezydentem Donaldem Trumpem w sierpniu ubiegłego roku, wygenerował ponad 267 milionów wyświetleń.

Polityka
Niemcy szukają rozwiązania. Pozakodeksowy sposób na legalizację aborcji
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Opór republikanów przed wsparciem dla Kijowa. Ukraina musi czekać
Polityka
USA: Dojdzie do zamachu jak pod Moskwą? Dyrektor FBI: Tylu zagrożeń nie pamiętam
Polityka
Wybory w Korei Płd.: Koreańczycy pokazali prezydentowi żółtą kartkę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Zastępczyni sekretarza stanu USA o Korei Północnej. Kima już się nie da zatrzymać