Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 08.12.2023 09:35 Publikacja: 08.12.2023 08:22
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk
Foto: PAP/Radek Pietruszka
Według medialnych doniesień, przewodniczący Platformy Obywatelskiej wybrał już kandydatów na ministrów swojego przyszłego rządu. W środę i czwartek Donald Tusk odbył serię spotkań z osobami, które mają stanąć na czele poszczególnych ministerstw.
W piątek o godz. 9:00 rozpoczęło się robocze spotkanie Donalda Tuska z kandydatami na ministrów. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, który w nowym rządzie ma być wicepremierem i ministrem cyfryzacji powiedział, że rozmowa ma być jasnym sygnałem, że nowa większość idzie po władzę przygotowana oraz że dotychczasowy premier Mateusz Morawiecki "może się pakować". O 8:45 Gawkowski miał spotkać się z Dariuszem Wieczorkiem, który w rządzie ma być ministrem nauki.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Prezydent Karol Nawrocki po rozmowach z prezydentami Niemiec i Francji spotkał się z dziennikarzami w ambasadzie...
Bogusław Chrabota rozmawia z Januszem Reiterem – dyplomatą, byłym ambasadorem RP w Niemczech i USA, publicystą „...
Cała odpowiedzialność za uszkodzenie domu w Wyrykach spada na autorów dronowej prowokacji, czyli Rosję - napisał...
Premier Donald Tusk zapowiedział, że w środę rząd przyjmie uchwałę, która zobowiązuje do końca roku do zakupu ok...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas