Szymon Hołownia nie startuje z Warszawy, bo "nie chciał brać udziału w MMA liderów"

Paulina Hennig-Kloska rozniesie wszystkich w pył. Oczywiście, że będzie miała lepszy wynik (niż Michał Kołodziejczak) - mówił w rozmowie z TVN24 lider Polski 2050, Szymon Hołownia, o rywalizacji w okręgu konińsko-gnieźnieńskim.

Publikacja: 22.08.2023 07:52

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Foto: PAP/Szymon Łabiński

Hołownia był pytany kiedy Trzecia Droga - koalicja Polski 2050 i PSL - przedstawi pełne listy wyborcze.

Szymon Hołownia o listach wyborczych Trzeciej Drogi: Fajne listy

- Pewnie jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj o 11 na konferencji prasowej przedstawimy "jedynki" i "dwójki" Trzeciej Drogi. Dopinamy ostatnie szczegóły, jesteśmy na końcu tego procesu - zapowiedział.

Czytaj więcej

Lewica przedstawia listy. Chce uzyskać w wyborach 15 proc.

- W Warszawie na "dwójce" będzie kandydat PSL-u, Władysław Teofil Bartoszewski. Na kolejnych miejscach Anna Radwan od nas i Łukasz Krasoń, wspaniały działacz na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W moim rodzinnym Białymstoku też będzie poseł PSL-u, Stefan Krajewski na "dwójce". We Wrocławiu Tomek Zimoch będzie otwierał naszą listę, na dwójce będzie Jacek Protasiewicz z PSL-u, na trzecim Iza Bodnar, lokalna działaczka, przedsiębiorczyni. To są fajne listy - z jednej strony PSL wnosi doświadczonych, sprawdzonych działaczy a my wnosimy młodą, energiczną działalność obywatelską, dużo kobiet - mówił Hołownia.

40 proc.

Taki odsetek kobiet ma znajdować się na miejscach biorących na listach Trzeciej Drogi

- Jeśli liczymy miejsca 1-3 to u nas jest 40 proc. kobiet - dodał.

Hołownia mówił też, że przy układaniu list stosowano zasadę "jak najwięcej kobiet".

- My jesteśmy młodym ruchem i to jest dla nas też potężny sprawdzian. Cieszę się, że go zdaliśmy. Jestem przekonany, że to są bardzo fajni ludzie, bardzo fajne listy - mówił też lider Polski 2050, który podkreślił, że jego formacja była w stanie przedstawić 460 kandydatów na posłów.

O swoim starcie z Białegostoku Hołownia mówił, że "nie chciał brać udziału w MMA liderów" (jedynką Trzeciej Drogi w Warszawie ma być Michał Kobosko, wiceprezes Polski 2050. - Tu jest MMA liderów, jakie to jest traktowanie warszawiaków. Warszawiacy też chcieliby usłyszeć co ten poseł lokalnie ma do zaproponowania - wyjaśnił.

Michał Kołodziejczak na listach KO w Koninie. Szymon Hołownia: Hennig-Kloska będzie mieć lepszy wynik

Lider Polski 2050 był też pytany czy Trzecia Droga nie zamierza zmienić "jedynki" w okręgu konińsko-gnieźnieński, po tym jak okazało się, że z list KO będzie tam startował Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Czytaj więcej

Kołodziejczak: Szukają tych, którzy zgodzą się publikować treści z mojego telefonu

- A skąd. Paulina Hennig-Kloska rozniesie wszystkich w pył. Oczywiście, że będzie miała lepszy wynik (niż Michał Kołodziejczak). Bo ją znam, wiem jak pracuje. Ona nie siedzi i nie knuje politycznie tylko jest z wyborcami - odparł.

- Kołodziejczak pewnie zrobi 10 tys. głosów, bo jest rozpoznawalnym nazwiskiem, natomiast jestem pewien, że Hennig-Kloska uzyska wspaniały wynik - dodał.

Lider Polski 2050 był też pytany o piknik w Sarnowej Górze, gdzie policyjny BlackHawk zerwał przewód odgramiania linii wysokiego napięcia przelatując nisko nad głowami uczestników. BlackHawk miał pojawić się na pikniku dzięki działaniom wiceszefa MSWiA, Macieja Wąsika.

- Dla mnie jest to coś, co się w głowie nie mieści: jak można będąc funkcjonariuszem służby publicznej wykorzystywać ludzi z orzełkami na furażerkach, na czapkach, wykorzystywać ich do celów partyjnych pikników, partyjnej propagandy - stwierdził Hołownia.

Hołownia był pytany kiedy Trzecia Droga - koalicja Polski 2050 i PSL - przedstawi pełne listy wyborcze.

Szymon Hołownia o listach wyborczych Trzeciej Drogi: Fajne listy

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Test dla białoruskiej opozycji. Ruszyły niezależne wybory
Polityka
Obajtek o komisji ws. afery wizowej: Nie będę tańczył, jak Szczerba zagra
Polityka
Deklaracja Donalda Tuska. Przymiarki do wyścigu prezydenckiego nabiorą tempa
Polityka
Pakt migracyjny. Kaczyński: Tusk został wsypany przez premiera Francji
Polityka
"Najlepiej nie pamiętać". Na nowych taśmach Mraza są przygotowania do zeznań na komisji śledczej i przed NIK
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy