Michał Kołodziejczak ujawnia szczegóły rozmów z Donaldem Tuskiem

- Co mówiłem, to mówiłem. Dzisiaj umawiamy się z Koalicją Obywatelską i z Donaldem Tuskiem, że idziemy po Polskę, którą wszyscy kochamy - oświadczył lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który ma startować z list KO, pytany w Polsat News o swe niedawne krytyczne słowa pod adresem Tuska i jego partii.

Publikacja: 17.08.2023 02:49

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

W środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk ogłosił, że w jesiennych wyborach parlamentarnych Koalicja Obywatelska wystartuje wspólnie z Agrounią. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak ma otwierać listę KO w wyborach do Sejmu w okręgu nr 37 (Konin).

Co Michał Kołodziejczak mówił o Donaldzie Tusku i Platformie?

Po tym, jak ogłoszono start Michała Kołodziejczaka z list KO, w mediach przypomniano niedawne wypowiedzi lidera Agrounii na temat PO i Tuska. - Nie wejdę do rządu ani z PiS-em, ani z Platformą. Ja mówię jasno: czas tych ludzi minął - mówił pod koniec czerwca w Radiu Zet Kołodziejczak.

Czytaj więcej

Kołodziejczak na listach KO. Rzecznik PO: Rozmowa z Tuskiem była krótka

- Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za Platformy Obywatelskiej i że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, bo zrobił z nas kraj koczowniczy, że ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii, do Irlandii, no to brawo, to niech chce powrotu tego samego - oświadczył wówczas.

Lider Agrounii przekonywał, że Platforma i PiS "mentalnie" są w 2015 r. - Platforma z PiS-em mogą podać sobie rękę i dalej realizować te swoje programy, bo nie mają dzisiaj pomysłu na strategiczne rozwiązanie kolejnych problemów, które w Polsce narastają. Ja nie widzę, żeby dzisiaj Donald Tusk mówił o tym jak rozwiązać problem służby zdrowia - podkreślił kilka tygodni temu Michał Kołodziejczak.

Kołodziejczak: Żadnych słów się nie wypieram

Michał Kołodziejczak był o swoje wypowiedzi pytany w środę wieczorem w Polsat News. - Nie połykam własnego języka. Żadnych słów się nie wypieram - zadeklarował. - Idziemy do przodu. Co było, to było - dodał. - Żadnych słów nie cofam. Były trudne czasy i to jest fakt, że Polacy wyjeżdżali za granicę. Tego nie cofniemy i nie będę bał się mówić o tym, że takie słowa mówiłem - kontynuował.

Czytaj więcej

Żukowska: Jan Hartman nie wystartuje z list Lewicy

- Wiem, że to, co mówiłem, to mówiłem. Dzisiaj umawiamy się z Koalicją Obywatelską i z Donaldem Tuskiem, że idziemy po Polskę, którą wszyscy kochamy - powiedział.

Kołodziejczak przekonywał, że "można podziwiać" drogę, którą przeszła Agrounia i że to "pewien przykład, jak politycy dojrzewają".

Rozmowy Koalicji Obywatelskiej z Agrounią

Lider Agrounii był w Polsat News pytany, która strona zapoczątkowała umowę między kierowanym przez niego ruchem a Koalicją Obywatelską. - Nie będę ujawniał kto do kogo przyszedł. Na to się umówiliśmy - powiedział.

Czytaj więcej

Referendum. Sasin: Coś niedobrego się chyba dzieje z umysłem Tuska

- Tak robi się takie rzeczy, że jeżeli ma nikt nie wiedzieć, to nie wie - dodał. Dopytywany, kiedy doszło do rozmów oświadczył, że we wtorek wieczorem ustalono szczegóły.

Kołodziejczak deklarował, że zamierza "bardzo dobrze przepracować" czas, jaki pozostał do wyborów i "przekonać rolników do tego, że Agrounia w ramach współpracy projektu Koalicji Obywatelskiej (...) będzie reprezentowała ich interes".

W środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk ogłosił, że w jesiennych wyborach parlamentarnych Koalicja Obywatelska wystartuje wspólnie z Agrounią. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak ma otwierać listę KO w wyborach do Sejmu w okręgu nr 37 (Konin).

Co Michał Kołodziejczak mówił o Donaldzie Tusku i Platformie?

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Donald Tusk ogłasza przewodniczącego „rosyjskiej” komisji. Pierwszy raport już latem
Polityka
Latem raport „rosyjskiej” komisji. Donald Tusk chce oczyścić atmosferę w Polsce
Polityka
Daniel Olbrychski i Maja Ostaszewska powalczą o prawa zwierząt. Celem zmiana przepisów
Polityka
Michał Kobosko: Rozszerzenie Unii Europejskiej o Ukrainę jest dzisiaj kompletnie nierealistyczne
Polityka
Elon Musk krytykuje Rafała Trzaskowskiego. "Kopiuje głupie rzeczy z Ameryki"
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?