Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wicepremier Ukrainy, Ołha Stefaniszyna poinformowała, że wciąż trwają negocjacje ws. decyzji, jakie zostaną podjęte na szczycie NATO w kwestii Ukrainy.
24 czerwca najemnicy z Grupy Wagnera Prigożyna zajęli Rostów nad Donem, a następnie ruszyli na Moskwę. Ich marsz na rosyjską stolicę nie napotkał na poważny opór, ale zatrzymał się ok. 200 km przed rosyjską stolicą po porozumieniu wynegocjowanym przez przywódcę Białorusi, Aleksandra Łukaszenkę.
Prigożyn zapewniał potem, że nie chciał doprowadzić do zmiany władzy na Kremlu, a jedynie zaprotestować przeciwko planom likwidacji Grupy Wagnera.
Czytaj więcej
W sieci krążą w czwartek zdjęcia, na których widać Jewgienija Prigożyna w różnych, czasem bardzo oryginalnych przebraniach. Zdjęcia mają rzekomo pochodzić z prywatnego albumu twórcy Grupy Wagnera, a ich wyciek do sieci ma być efektem działań Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).
Analizę scenariuszy, jakie mogą czekać Rosję po buncie Prigożyna przygotował Jeffrey Cimmino z Atlantic Council, badacz z Scowcroft Center for Strategy and Security.