Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 275

Suski był pytany o to jak zmieni się polityka informacyjna PiS po zmianie rzecznika - wczoraj pojawiła się informacja, że Radosława Fogla zastąpił na stanowisku rzecznika klubu PiS Rafał Bochenek, były rzecznik rządu Beaty Szydło.

- Myślę, że polityka informacyjna nie będzie jakoś odmienna, dlatego, że Radosław Fogiel reprezentujący PiS reprezentował to, co PiS zamierzało zrobić, co zrobiło. Robił to dobrze, ale ponieważ został przewodniczącym komisji spraw zagranicznych, a Polska jest dziś aktywna na arenie międzynarodowej, więc łączenie tych funkcji byłoby trudne - odparł.

Czytaj więcej

Ambasador Niemiec w Polsce: Polska odpowiedź w sprawie patriotów jest trudna do zrozumienia

- Rafał Bochenek ma doświadczenie, jest młody, pracowity, dobrze mówi po polsku, co też jest bardzo ważne, bo rzecznik to przecież osoba, która musi posługiwać się językiem, musi przekazywać wiedzę - mówił też poseł PiS.

Suski był następnie pytany o to dlaczego Polska zmieniła zdanie ws. rozmieszczenia w naszym kraju niemieckich patriotów.

Czy lepiej, aby rakiety były strącone nad terytorium Ukrainy, czy nad terytorium Polski?

Marek Suski, wiceszef klubu PiS

- Ja bym spytał dlaczego Niemcy nie chcą wspierać Ukrainy w pokonaniu wroga? A z drugiej strony, mówiąc technicznie, czy lepiej, aby rakiety były strącone nad terytorium Ukrainy, czy nad terytorium Polski? To, że Niemcy odmówiły przekazania Ukrainie (patriotów) pokazuje, że to była czysto politycznie zagrywka - odparł.

Na uwagę, że patrioty to sprzęt działający w ramach systemu obronnego NATO, Suski odparł, że "USA i Polska dostarczają sprzęt (Ukrainie), to też jest sprzęt NATO-wski".

- Niemcy zachowują się żałośnie ws. wojny na Ukrainie, podskórnie wspierają agresję rosyjską - dodał. 

- Gdyby Niemcy rzeczywiście chcieli wesprzeć Europę przed agresją rosyjską to bez wahania przekazaliby (patrioty) Ukrainie - podsumował Suski.

- Z punktu widzenia naszej obrony nie ma to większego znaczenia - mówił też poseł pytany o ewentualne rozmieszczenie w Polsce patriotów z Niemiec.