– Zagwarantowanie równych praw rodzicom w związkach tej samej płci, w szczególności, by dzieci z takich związków mogły otrzymywać dokumenty, uznające obydwu rodziców, dekryminalizacja aborcji we wszystkich przypadkach i zapewnienie, by kobiety mogły decydować o swoich ciałach – m.in. takie rekomendacje dla Polski przestawił we wtorek w Genewie Fredrik Nivaeus ze stałego przedstawicielstwa Szwecji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. To jeden z wielu podobnych głosów. W biurze ONZ trwają naciski, by Polska wprowadziła do swojego porządku liberalne zmiany światopoglądowe.
Czytaj więcej
Słowa posła Kaczyńskiego już nie tylko wracają nas do epoki PRL, ale do epoki lat 30 XX wieku. Podobnie jak to było z nacjonalizmem tych dawnych lat: jego banalizowanie, lekceważenie czy nawet wyśmiewanie jest wodą na jego młyn.
Odbywa się to w ramach 41. sesji Powszechnego Przeglądu Okresowego Rady Praw Człowieka. Jest to odbywający się co cztery lub co pięć lat mechanizm, służący ocenom praw człowieka we wszystkich 193 państwach członkowskich ONZ. Polska po raz ostatni takiemu przeglądowi została poddana w 2017 roku.
Czytaj więcej
Szkoła powinna uczyć równości i tolerancji a nie tego, czyje poglądy są lepsze. Przecież nie ma jednego, uniwersalnego pomysłu na szczęście.
Jak wygląda sytuacja z prawami człowieka w naszym kraju obecnie? Zdaniem polskiej delegacji, na której czele stoi wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, pozytywnie świadczy o nas przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Ten fakt został podkreślony już w pierwszych zdaniach raportu krajowego.